Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-01 klockan 01:23. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3363 resultat
(3413 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Kakel med marmorutseende
    Klinker Anden Natural grå matt 60x60x0,9cm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 430,92 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 359,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 387,83 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Dekorativ platta med blommönster för inomhusbruk
    Klinker Piccolo Mix matt retro 20x20x0,8 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 339,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Keramisk mosaikplatta i fiskbensmönster
    Mosaik keramik fiskben vit glaserat 27,05x31,75 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 69,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 813,84 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Säck Sika Ceram 250 StarFix Rapid fixmassa, 4 kilogram
    Sika
    Fästmassa SIKA SikaCeram-250 StarFix rapid 4kg
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,25 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster med marmorlook
    Klinker grå blank Salamanca marmoroptik 60x120x0,7cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 861,84 kr per Paket
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 775,44 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kil för plattsättning, fogbredd 2 mm
    Mapei
    Mapelevel MAPEI Distans 2 mm 250-pack 8100714
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 0,96 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Plastdistans
    Kryss för glasblock 8cm 25st/frp
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Blå gräsmarkör av plast
    Akkit
    Nivåhatt AKKIT Quick blå 50 styck
    Genomsnittligt betyg: 3.8 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 4,78 kr per st
    Vid köp av 8 Paket:
    pris — 217,17 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 4,34 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Enfärgad bild för produktplatshållare
    Kakel Cafe vit blank 15x15cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 494,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 489,06 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med fyrkantiga, glänsande element
    Mosaik glas CM CF43 grön blank 28,6x31,8 cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1417,58 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Svart hink med metallhandtag och TEBO logotyp
    Mäthink TEBO svart twist stop 43x36,5 cm 30 L 505392
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Träplatta med trästruktur
    Klinker Aretino Dark 24x120 mattsvart 85mm träoptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 462,84 kr per Paket
    Vid köp av 45 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 416,44 kr per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Grått golvkakel med betongutseende
    Klinker MIRAVA HOMEtek Grey lappato grå 30x60 cm
    Genomsnittligt betyg: 2.4 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vit rektangel
    Kakel Trend vit glans metro utseende 7,5x15x0,6 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 395,01 kr per Paket
    Vid köp av 68 Paket:
    pris — 359,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 355,51 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Fyrkantigt golvbrunn i rostfritt stål med spårmönster
    Golvbrunnsil TEBO London lux 201805
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Färg för fogar Manhattan grå med pensel
    Fogfinish 1325 manhattan grå
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 209,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mörkt golvplatta med marmorstruktur
    Klinker Marble svart matt 60x60cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 659,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 948,96 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Bostik Grip A560 Classic primer för förbehandling av undergolv, 5 liters dunk.
    Bostik
    Primer BOSTIK Grip A560 Classic 5L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 99,80 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med hexagonal form och tredimensionell yta
    Mosaik metall Hexagon Urban HXM 50BR guld brons blank 25,7x29,7 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2454,55 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Detaljbild av ett duschhörn med ram och fästelement.
    Armeringsstege förzinkad 2m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 44,95 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med schackrutigt mönster
    Mosaik keramik CD 202 svart vit 30 x 30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 775,28 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Travertinplatta med matt yta
    Klinker brun matt Camarque Marron 60x60x0,7 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 538,20 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 484,20 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Svart kakel nivelleringshjälp
    Akkit
    Nivådistans AKKIT Two Level 2 mm 250 styck
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 0,92 kr per st
    Vid köp av 12 Paket:
    pris — 219,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 0,88 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Modernt badrum med fristående badkar, växtvägg och träliknande klinkers för en naturlig atmosfär.
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Glasgow brun 60x120x0,95cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 502,56 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 349,00 kr per m²
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 452,16 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 314,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mörk yta
    Klinker grafit matt Bosco Acacia träoptik 20x120x0,7 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 670,08 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 602,88 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Patron byggsilikon, 310 milliliter
    Precit Built
    Byggsilikon PRECIT transparent 310 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 193,23 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 49,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 160,97 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Isolerskiva av mineralull med markering
    Sika
    Ytterhörn SIKA SealTape F V1
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rund perforerad metallsilinsats
    JAFO
    Hårsil JAFO till 150 plastgolvbrunn rostfritt 150 mm 7133876
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 361,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med marmorlook
    Mosaik Ceppo di Gré beige matt 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Akkit 601 Sanitetssilikon för bad och kök, transparent
    Akkit
    Våtrumssilikon AKKIT transparent 310 ml
    Genomsnittligt betyg: 3.5 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 193,23 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 55,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 177,42 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakel i trälook
    form&style
    Klinker Firenze oak grey matt ljusgrå 23x120x0,87 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 343,62 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 224,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 309,12 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantig väggplatta av trä
    Mosaik BOWD 25 Old Wood 30x30 cm parkett trä
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2100,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Sika logotyp med tätningsmanschett
    Sika
    Rörmanschett SIKA SealTape F 70-125mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rund avloppslock av plast med slitsmönster
    Faluplast
    Golvbrunnssil FALUPLAST G2 65182 med urtag för badkarsavlopp 150mm svart 7130039
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 131,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med kvadratiska, matta element
    Mosaik SAT 402 Quadrat 30x30 cm svart
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 49,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 537,53 kr per m²
    Vid köp av 10 st:
    pris — 44,89 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 482,69 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Sikasil E glassilikon 300 ml patron
    Sika
    Glassilikon SIKA Sikasil®-E transparent 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 330,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 296,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp