Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-01 klockan 03:08. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3363 resultat
(3413 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Enkel, rektangulär kakelplatta
    Kakel Artisan Dekorkakel vit glans metro utseende 7,5x30x0,7 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 399,00 kr per Paket
    Vid köp av 60 Paket:
    pris — 359,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 359,10 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Kakelskärare
    Kakelskärare JOKOSIT 400mm
    Genomsnittligt betyg: 2.6 av 5 stjärnor. 11 Recensioner.
    pris — 395,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Blått glasmosaikplattnät med fyrkantiga plattor
    Mosaik glas Crystal 30x30 cm ljusblå
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 69,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 777,67 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmatta med flodstenar
    Mosaik natursten XKS IN24 svart 30,5 x 30,5 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1064,52 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaiktång med fjäder
    Kaufmann GmbH
    Mosaiktång KAUFMANN med hårdmetallkäftar
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Pro Seal 2K Part A, cementbaserat skarv- och folielim för inomhus- och utomhusbruk, 5 kilogram säck.
    Bostik
    Folie- och skarvlim BOSTIK Proseal 2k Part A 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 219,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 43,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grå kakelplatta med marmorutseende.
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Narvik smoke svart matt 60x60x0,85cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 473,76 kr per Paket
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 430,56 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Casco AquaSeal Våtrumsfog patron
    CASCO
    Våtrumsfog CASCO AquaSeal vit 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 563,33 kr per l
    Vid köp av 6 st:
    pris — 135,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 450,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Två fogrengörare med plasthandtag och skydd
    Fogpinne TEBO silikonpaddel 2-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Wetseal Membrane folielim för limning av tätskiktsfolie, 14,5 kilogram hink.
    Bostik
    Tätskiktsmembran BOSTIK WetSeal 14,5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 949,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 65,45 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fem doseringsspetsar i plast med förslutningslock
    RAUTNER
    Patronspets RAUTNER lock vit/röd 11,2x1,8cm
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 39,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grått golvkakel med betongutseende
    Klinker MIRAVA HOMEtek Grafit lappato grå 30x60 cm
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grå klinker med marmorlook, 260 cm lång och 120 cm bred
    Klinker Always grå blank marmoroptik 120x260x0,7 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 4052,88 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1299,00 kr per m²
    Vid köp av 18 Paket:
    pris — 3647,28 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1169,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med runda stenar
    Mosaik keramik Knopf 11G vit 31,2 x 33 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1155,34 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Rektangulära, ljusa keramiska väggplattor
    Kakel Sticks Noa greige glans 20x20 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 339,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Vid köp av 80 m²:
    pris — 309,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grå keramisk platta
    Kakel plata fasad metro ljusgrå blank 10x20x0,7cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 399,00 kr per m²
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 359,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta i rektangulärt format med marmorlook
    Mosaik keramik vit blank metro uni carrara 29,1x29,55 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 930,12 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster med marmorstruktur
    MIRAVA
    Kakel MIRAVA Lucca nero svart polerad marmoroptik 60x120x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 529,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 761,76 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 476,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 685,44 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Väggbeklädnad av natursten i remsor
    Väggtegel Skiffer Z40/10 multicolor 10x40cm
    Genomsnittligt betyg: 2.8 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 539,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 231,77 kr per Paket
    Vid köp av 70 Paket:
    pris — 489,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 210,27 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakel med betongutseende
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Glasgow blå 60x120x0,95cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 502,56 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 349,00 kr per m²
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 452,16 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 314,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmosaik med marmorlook
    Mosaik keramik Jura natural grå beige matt 30x30cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 467,64 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantigt golvbrunn i metall med fyrkantiga och runda öppningar
    Golvbrunnsil TEBO Stockholm lux borstad rostfritt stål 20x20cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelutjämningssystem med kilar och klämmor för jämna fogar
    Mapei
    Kil MAPEI Mapelevel EasyWDG nivelleringssystem
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 3,49 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Marmorplatta med ådring
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Lucca bianco vit grå guld matt marmoroptik 30x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 322,92 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 290,52 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantig duschkabin av plast
    Golvbrunnssil Tile In Black
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 569,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Inner- och ytterhörn för tätskiktssystem av fiberduk för säker hörntätning i våtrum.
    Bostik
    Innerhörn BOSTIK WetSeal/Pro LX
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med kvadratiska glas- och metallelement
    Mosaik glas XCE 99 30,5x32,2 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1622,45 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med fyrkantiga, matta stenar
    Mosaik AT 891 33x30,2 cm svart
    Genomsnittligt betyg: 4.4 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 49,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 500,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Casco AquaSeal våtrumsfogmassa
    CASCO
    Våtrumsfogmassa CASCO Aquaseal grå 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 563,33 kr per l
    Vid köp av 6 st:
    pris — 135,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 450,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mått på en väggbeklädnad: 260 cm hög och 120 cm bred.
    Klinker Macael grå vit blank marmoroptik 120x260x0,7 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 3740,88 kr per Paket
    Vid köp av 18 Paket:
    pris — 1079,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 3366,48 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Rektangulär mosaikplatta
    Mosaik keramik HSS 716 grön 26,5 x 30,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1451,22 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantigt golvbrunn av metall med runt perforeringsmönster
    JAFO
    Klinkerram JAFO med golvbrunnsil rostfritt 200 mm 7133920
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 306,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster med matt yta
    Klinker Montreal sand beige matt 119,7x119,7x0,8cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 713,57 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 642,07 kr per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av natursten
    Keramik Mos XKM 890N svart 27,5x27,5 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 920,92 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Keramisk mosaikplatta, rektangulär
    Mosaik keramik CG ST 240 blå 29,6 x 30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1238,64 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplattor av glas, kvadratiska
    Mosaik glas A 50 svart 30,5x32,7 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 39,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 399,90 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp