Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-30 klockan 17:08. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3364 resultat
(3414 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Enfärgad bakgrund
    Klinker Li White matt 20x20cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 339,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 339,00 kr per Paket
    Vid köp av 72 Paket:
    pris — 309,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 309,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Megalite S1 Flex fixmassa i säck
    Mapei
    Fästmassa MAPEI Megalite S1 Flex Zero vit 15 kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 23,93 kr per kg
    Vid köp av 24 st:
    pris — 319,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 21,27 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vit byggplatta
    form&style
    Kakel FORM&STYLE vit matt 29,8x59,8x0,8cm
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 105,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 151,20 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 142,56 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tips & råd

    Så väljer du läggningsmönster för klinker

    Kakel & klinker är både flexibla och dekorativa vägg- och golvbeläggningar som du kan gestalta ditt hem med på ett personligt sätt. Färg, form och storlek på plattorna samt läggningsmönster har ett avgörande inflytande p ...mer

  • Närbild av en naturstensplatta
    Klinker Jura White vit 59,7x119,6x0,9cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 790,56 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 494,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 711,36 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Sika Ceram 260 StarFlex flexibelt universalfix i 20 kilograms säck
    Sika
    Fästmassa SIKA SikaCeram-260 StarFlex grå 20 kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 22,45 kr per kg
    Vid köp av 24 st:
    pris — 419,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 20,95 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grå klinker med marmorlook
    Kakel keramik kalksten grå 25x40x0,75 cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 169,00 kr per Paket
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Säck Sika Ceram 250 StarFix flexibelt cementbaserat fästmass
    Sika
    Fästmassa SIKA SikaCeram-250 StarFix vit 25 kg
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 15,96 kr per kg
    Vid köp av 21 st:
    pris — 369,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 14,76 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Ljus stenyta som bakgrund
    MIRAVA
    Klinker Seattle ljusgrå matt 30x60
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 219,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 275,94 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 197,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 248,22 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vit keramisk platta
    Kakel Style vit blank 10x30cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 199,00 kr per Paket
    Vid köp av 104 Paket:
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 179,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakel med marmorlook
    Klinker Luxor grå polerad 60x60cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 38 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tips & råd

    Att tänka på när du väljer golv till uterum

    Har du byggt eller köpt ett uterum och är osäker på vad du ska lägga för golv? Här går vi igenom vilka golv som lämpar sig i ett uterum, och ger dig produkttips på olika typer av golv.

  • Block Lock tätningsmedel patron
    BLOCKLOCK
    Speciallim BLOCKLOCK 300ml
    Genomsnittligt betyg: 3.9 av 5 stjärnor. 11 Recensioner.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 363,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster med marmorutseende
    Klinker Pure Blanco 60x60 vit matt 8mm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 358,56 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 225,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 324,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Ljust badrum med badkar, toalett och element
    MIRAVA
    Klinker Seattle grå matt 60x60
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 329,76 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 206,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 296,64 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Steg för steg-guide

    Så sätter du kakel

    Planering och underarbete är A och O! I vår steg för steg-guide för att sätta kakel visar vi vad du behöver tänka på innan du sätter igång att kakla och sedan hur du sätter själva kaklet. Oavsett om du ska sätta kakel i ...mer

  • SikaCeram Sealing Fix tätningslim i hink
    Sika
    Tätskiktslim SIKA SikaCeram Sealing fix 7,8kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 12 st:
    pris — 657,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantigt duschgolvbrunn i rostfritt stål
    Golvbrunnssil Tile In Slim 200
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakel med stenutseende
    Kakel Travertin grå blank 20x40cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 389,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 466,80 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Finja Primer G21 i en 1-litersflaska för golvförberedelse
    Finja
    Primer FINJA G21 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 149,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Golvlist av plast med profil
    BLOCKLOCK
    List BLOCKLOCK PVC plast horisontal vit 1160mm
    Genomsnittligt betyg: 3.2 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mapei Megafolielim 2K-lim i hink
    Mapei
    Folielim MAPEI Megafolielim 2k 6,65 kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 67,52 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Närbild av en ljus keramisk platta med spräcklig yta
    Klinker Lone grå matt 60x120
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 290,54 kr per Paket
    Vid köp av 33 Paket:
    pris — 185,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 270,10 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dekorativt klinkergolv med oregelbunden ytstruktur
    Klinker Atoll Blue 60x120 havsblå blank 9mm metallutseende
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 545,76 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 341,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 491,04 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grått golvkakel med betongutseende
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA antracit matt manhattan 60x60 cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 279,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 401,76 kr per Paket
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 251,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 361,44 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Klinker med rostutseende och lätt struktur
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Glasgow rust brun rost matt 30x60x0,7cm
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 484,38 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 435,78 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Finja Primer G21 5 liters dunk
    Finja
    Primer FINJA G21 5 L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 99,80 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelplatta med naturstensutseende och fin ytstruktur för väggar och golv inomhus
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA narvik smoke 30x60x0,85cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 4.4 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 376,74 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 338,94 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Travertinplatta med naturlig yta
    Klinker Jura beige matt 29,7x59,7x0,9cm rektifierad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Vid köp av 31,972 Paket:
    pris — 404,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 581,76 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mega hörn-isoleringsmatta
    Mapei
    Innerhörn MAPEI Megaline VR
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelskärare med bordsstativ för exakt kakelskärning
    Einhell
    Radialkakelskärare TE-TC 620 U
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 45 Recensioner.
    pris — 4295,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Närbild av en vit marmorplatta med guldfärgade ådror
    Klinker Luxor vit guld keramik 59,8x59,8 cm
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 29,972 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Träimitation klinker i plankformat
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Oslo walnut light ljusbrun matt träoptik 19,7x120x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 8 Recensioner.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 454,80 kr per Paket
    Vid köp av 45 Paket:
    pris — 341,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 409,20 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Väggbeklädnad av natursten
    Väggtegel natursten Val Gardena grå brun 60x20 cm
    Genomsnittligt betyg: 3.8 av 5 stjärnor. 12 Recensioner.
    pris — 1299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 428,67 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 1169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 385,77 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Tomt pappersark
    Kakel Cottage vit 15x15cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 599,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Rulle underlagsduk med Mega-tryck
    2 varianter
    Mapei
    Tätband MAPEI Megaline SH 120mm 10m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 24,90 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp