Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-30 klockan 00:37. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Grå | Kakel & klinker

 
 
942 resultat
(951 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Detaljvy av en golvplatta med marmorstruktur
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Narvik silver matt 60x60x0,85cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 473,76 kr per Paket
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 430,56 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Modernt badrum med kakel i marmorlook, badkar, dusch och tvättställ
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Lucca bianco grå/vit polerad marmoroptik 60x120x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grå keramisk platta med marmorering
    Klinker antracit matt Stoneline stengods 60x60x0,85 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 430,92 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 387,72 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Tips & råd

    Så väljer du läggningsmönster för klinker

    Kakel & klinker är både flexibla och dekorativa vägg- och golvbeläggningar som du kan gestalta ditt hem med på ett personligt sätt. Färg, form och storlek på plattorna samt läggningsmönster har ett avgörande inflytande p ...mer

  • Grå klinker med stenutseende
    Klinker CoolStone grå matt 59,8x59,8x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 322,92 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 290,52 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Cementbaserad fogmassa med polymertillsats i en förpackning
    Mapei
    Fogmassa MAPEI Megafog F Plus 113 cementgrå 20kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 14,95 kr per kg
    Vid köp av 24 st:
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 11,95 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Logo, fästmassa Wetseal Flex Fix för keramiska plattor, 15 kilogram säck, för inom- och utomhusbruk, lämplig för golvvärme.
    Bostik
    Fästmassa BOSTIK WetSeal Flex Fix 15kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 12,60 kr per kg
    Vid köp av 72 st:
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 11,27 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Naturstensmosaikplatta i tegelmönster
    Mosaik natursten XQM 13IL 30,5x30,5 cm beige/grå
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 988,89 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Säck Sika Ceram 690 Elite fogbruk
    Sika
    Fogmassa SIKA SikaCeram-690 Elite grå 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 160,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Sikasil C sanitetsilikon patron
    Sika
    Bygg- & våtrumssilikon SIKA Sikasil®-C antracit 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 333,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck med cementbaserad fogmassa Megafug F Plus
    Mapei
    Fogmassa MAPEI Megafog F Plus 114 mörkgrå 20kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 14,95 kr per kg
    Vid köp av 24 st:
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 11,95 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tips & råd

    Att tänka på när du väljer golv till uterum

    Har du byggt eller köpt ett uterum och är osäker på vad du ska lägga för golv? Här går vi igenom vilka golv som lämpar sig i ett uterum, och ger dig produkttips på olika typer av golv.

  • Dekorativ skiva med marmorstruktur
    Klinker grå koppar blank marmoroptik 60x120x0,7 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 861,84 kr per Paket
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 775,44 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av stengods
    Mosaik Luxor grå polerad 4,7x4,7cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1399,00 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta av marmor i rektangulärt format
    Mosaik ST SO 23 grå 29,5x29cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 69,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 813,84 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Steg för steg-guide

    Så sätter du kakel

    Planering och underarbete är A och O! I vår steg för steg-guide för att sätta kakel visar vi vad du behöver tänka på innan du sätter igång att kakla och sedan hur du sätter själva kaklet. Oavsett om du ska sätta kakel i ...mer

  • Kakelmönster med fyrkantiga, ljusa stenkakel
    Mosaik keramik Varana grå matt 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2100,00 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Sikasil C byggsilikon patron
    Sika
    Bygg- & våtrumssilikon SIKA Sikasil®-C grå 300 ml
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 333,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster med fyrkantiga, gra stenplattor
    MIRAVA
    Mosaik keramik Seattle grå matt 30x30
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 447,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1674,16 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Klinker i cementlook
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Manhattan antracit matt 30x60x0,9cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 279,72 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 233,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 251,64 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grå betongliknande platta
    Klinker keramik HOMEtek Grey grå matt 60x60 cm rektifierad 25968
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 23 Recensioner.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 473,76 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 296,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 426,24 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Ljusgrått färgprov.
    Kakel Style 10x30 grå matt 7mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 598,80 kr per Paket
    Vid köp av 80 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 538,80 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grå golvplatta med stenmönster
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Madrid light grey grå 60x60x0,95 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 339,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 366,12 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 305,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 329,40 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Mosaikmatta med stendekor och långsträckta, glänsande element
    Mosaik glas med natursten XCM MV798 29,8x33,8 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1277,23 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantiga mosaikplattor för vägg och golv
    MIRAVA
    Mosaik MIRAVA grå matt manhattan 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2261,36 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Klinkerprov i stenlook för inom- och utomhusbruk
    Klinker grå matt Ground 60x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 545,76 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 341,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 491,04 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med stenutseende och glaselement
    Mosaik glas med natursten XCM MC609 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 12 Recensioner.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1988,89 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Modernt badrum med handfat, radiator, toalett och dekorationer.
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Manhattan grå matt 60x120x0,9cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 3.6 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakel med marmorlook, kvadratiskt arrangerade
    MIRAVA
    Mosaik MIRAVA Lucca bianco grå vit marmoroptik 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 745,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1655,56 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Sikasil C sanitetsilikon patron
    Sika
    Bygg- & våtrumssilikon SIKA Sikasil®-C mellangrå 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 333,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta av glas med kvadratiska stenar
    Mosaik glas Crystal 30x30 cm antracit
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 888,78 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av natursten på nät
    Mosaik natursten MOS Brick 230 30,5x30,5 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 849,46 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakel med marmorlook, kvadratiskt arrangerade
    MIRAVA
    Mosaik MIRAVA Lucca bianco grå vit matt marmoroptik 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 695,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1544,44 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck med fogmassa Sika Ceram 690 Elite, 5 kilogram
    Sika
    Fogmassa SIKA SikaCeram-690 Elite mörkgrå 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 160,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelavslutningsprofil av aluminium
    Dural
    Kakellist DURAL Durondell DRAE 100-T grå aluminium 250cm 10 mm rund-profil
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 67,60 kr per m
    Vid köp av 10 st:
    pris — 152,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 60,80 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Klinker med matt yta
    Klinker Montreal silver grå matt 59,7x59,7x0,8 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 499,07 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 449,02 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp