Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-30 klockan 00:43. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Grå | Kakel & klinker

 
 
942 resultat
(951 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Mosaikplatta av glas och natursten
    Mix Mosaik XCM M590 grå 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1766,67 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakel med marmorutseende
    Klinker Anden Natural grå matt 60x60x0,9cm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 430,92 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 359,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 387,83 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Säck Sika Ceram 250 StarFix Rapid fixmassa, 4 kilogram
    Sika
    Fästmassa SIKA SikaCeram-250 StarFix rapid 4kg
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,25 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Steg för steg-guide

    Så lägger du klinker

    Ska du lägga klinker? Då är noggranna förberedelser nyckeln till ett jämnt och hållbart resultat. Ett gediget underarbete är avgörande för att få ett snyggt klinkergolv som håller länge. Här guidar vi dig, steg för steg, ...mer

  • Kakelmönster med marmorlook
    Klinker grå blank Salamanca marmoroptik 60x120x0,7cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 861,84 kr per Paket
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 775,44 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grått golvkakel med betongutseende
    Klinker MIRAVA HOMEtek Grey lappato grå 30x60 cm
    Genomsnittligt betyg: 2.4 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakel i trälook
    form&style
    Klinker Firenze oak grey matt ljusgrå 23x120x0,87 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 343,62 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 224,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 309,12 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vitt väggkakel
    MIRAVA
    Sockel Seattle ljusgrå 59,8x7,2cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 826,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 98,66 kr per m
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Sika logotyp Sikasil C sanitetsilikon 300 ml
    Sika
    Bygg- & våtrumssilikon SIKA Sikasil®-C mörkgrå 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 333,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta av glas och natursten
    Mosaik glas natursten grå svart 31x32,5 cm
    Genomsnittligt betyg: 3.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1090,00 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Golv med plattor i vintagestil, arrangerade i ett varierat mönster
    Klinker Valencia retro brun beige grå matt 20x20x1 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 339,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 244,08 kr per Paket
    Vid köp av 72 Paket:
    pris — 305,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 219,60 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Inspiration

    Inspiration för klinker i hallen

    Hallen är det första du möter när du kommer hem – och ett av hemmets mest använda rum. Med klinker på golvet får du en slitstark, lättstädad och stilren bas som klarar vardagens påfrestningar. Här hittar du inspiration o ...mer

  • Kakelprofil av metall
    Dural
    Kakellist DURAL DSA 1063 grå aluminium 250cm 10mm vinkelslutprofil
    Genomsnittligt betyg: 3.8 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 55,60 kr per m
    Vid köp av 10 st:
    pris — 125,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 50,00 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dekorativ platta med ådring
    Klinker Sahara 32x62,5 grå matt 9mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 299,00 kr per m²
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 269,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Keramisk platta med marmorutseende
    Sockel Eterna white vit grå polerad marmoroptik 10x60 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1635,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 181,67 kr per m
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Inspiration

    Play

    Världen hälsar dig välkommen med ett öppet sinne, energi och glädje. Inredning ses här som både en konstform och ett sätt att uttrycka sig. Färger och material används på ett lekfullt och innovativt sätt. Dynamiska färgk ...mer

  • Sexkantiga mosaikplattor för vägg och golv
    Mosaik keramik Hexagon HX CURIO ZDG grå matt 32,5x28,1 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 869,46 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Rektangulära, ljusa keramiska väggplattor
    Kakel Sticks Noa greige glans 20x20 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 339,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Vid köp av 80 m²:
    pris — 309,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Väggpanel med stenutseende
    Klimex
    Väggtegel KLIMEX Ultrafit Benevento grå 19,8x58,5cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 3.6 av 5 stjärnor. 18 Recensioner.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 444,69 kr per Paket
    Vid köp av 64 Paket:
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 404,19 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grå keramisk platta med betongutseende för golv och vägg
    Klinker Luna Grå 60x60cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Keramisk platta med marmorlook
    Klinker Eterna vit grå blank marmoroptik 80x160x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 579,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 741,12 kr per Paket
    Vid köp av 42 Paket:
    pris — 521,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 666,88 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med runda element
    Mosaik CU K217 Knapp 31,5x29,4 cm ljusgrå oglaserad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 849,46 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grå platta med tre mörka ränder
    MIRAVA
    Trappstegsklinker MIRAVA Manhattan antracit matt 30x60x0,9cm rektifierad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 415,00 kr per m
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Säck Sika Ceram 690 Elite fogbruk
    Sika
    Fogmassa SIKA SikaCeram-690 Elite grafit 5kg
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 160,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grått golvkakel med betongutseende
    Klinker HOMEtek Grafit matt 30x60cm
    Genomsnittligt betyg: 3.5 av 5 stjärnor. 14 Recensioner.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 430,56 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 387,36 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Byggsilikon i patron
    illbruck
    Bygg- & våtrumssilikon ILLBRUCK FA180 grå 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 363,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grå kakelplatta med marmorutseende.
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Narvik smoke svart matt 60x60x0,85cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 473,76 kr per Paket
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 430,56 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakel med marmorlook
    MIRAVA
    Mosaik MIRAVA Lucca bianco guld matt marmoroptik 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 695,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1544,44 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grått golvkakel med betongutseende
    Klinker MIRAVA HOMEtek Grafit lappato grå 30x60 cm
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grå keramisk platta
    Kakel plata fasad metro ljusgrå blank 10x20x0,7cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 399,00 kr per m²
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 359,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grå klinker med marmorlook, 260 cm lång och 120 cm bred
    Klinker Always grå blank marmoroptik 120x260x0,7 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 4052,88 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1299,00 kr per m²
    Vid köp av 18 Paket:
    pris — 3647,28 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1169,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Väggbeklädnad av natursten i remsor
    Väggtegel Skiffer Z40/10 multicolor 10x40cm
    Genomsnittligt betyg: 2.8 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 539,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 231,77 kr per Paket
    Vid köp av 70 Paket:
    pris — 489,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 210,27 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmosaik med marmorlook
    Mosaik keramik Jura natural grå beige matt 30x30cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 467,64 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Marmorplatta med ådring
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Lucca bianco vit grå guld matt marmoroptik 30x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 322,92 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 290,52 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelplatta med stendekor för golv- och väggbeklädnad
    Klinker Terrazzo Ceppo di Gre smoke antracit matt 30x60 cm AHLW
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 628,74 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 565,74 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Mått på en väggbeklädnad: 260 cm hög och 120 cm bred.
    Klinker Macael grå vit blank marmoroptik 120x260x0,7 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 3740,88 kr per Paket
    Vid köp av 18 Paket:
    pris — 1079,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 3366,48 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp