Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-30 klockan 01:43. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Vit | Kakel & klinker

 
 
639 resultat
(650 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Marmorstruktur för golv eller vägg
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Lucca bianco grå/ vit guld polerad marmoroptik 60x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 409,32 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 341,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 368,28 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Keramisk platta med marmorstruktur
    Klinker CoolStone vit matt 59,8x119,8x0,9cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 545,76 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 341,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 491,04 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelavslutningsprofil av plast
    3 varianter
    Dural
    Kakellist DURAL Durabord DBP 830 vit PVC 250cm 8mm rund-profil
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 99,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 40,00 kr per m
    Vid köp av 10 st:
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,60 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Steg för steg-guide

    Så sätter du mosaik

    Mosaik livar upp vilket badrum som helst! Lär dig sätta mosaik här i vår arbetsbeskrivning. Alla viktiga steg – från förberedelse till läggning. Vi visar hur du gör det själv! Yippie!

  • Kakelyta
    Sockel vit Sahara blanco 8x45 cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 59,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 131,11 kr per m
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Glasmosaikplatta
    Mosaik glas XCM 8SE09 vit 30 x 30 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2544,44 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Tomt pappersark
    Kakel vit blank 40x120cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 574,56 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 399,00 kr per m²
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Sika Sikasil E glas silikon patron
    Sika
    Glassilikon SIKA Sikasil-E vit 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 330,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 296,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikmatta med rektangulära stenar av marmor och glas
    MIRAVA
    Mosaik glas sten mix vit
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1417,58 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Multi Grout Plus, 5 kilogram, polymermodifierad cementbaserad fogmassa för fogbredder från 1 till 5 millimeter.
    Bostik
    Fogmassa BOSTIK Multi Grout Plus creme white 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 31,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Keramisk platta i rektangulär form
    RAKO
    Kakel Gamma white vit blank 32,8x24,8cm
    Genomsnittligt betyg: 4.9 av 5 stjärnor. 8 Recensioner.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 253,50 kr per Paket
    Vid köp av 54 Paket:
    pris — 152,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 228,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Dekorativ platta med stenmönster
    Klimex
    Väggtegel KLIMEX vit keramik UltraStrong marble white 14x52 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 479,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 550,85 kr per Paket
    Vid köp av 55 Paket:
    pris — 439,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 504,85 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakel med stjärnmotiv
    Klinker Star White vit matt 45x45x0,95cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 499,00 kr per Paket
    Vid köp av 66 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 449,00 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Spole med flätad nylonsnöre
    Kakelsnöre 5mm 15m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 72,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vitt strukturerat väggkakel med vertikala smala stavar i Kit-Kat-stil.
    Dekorkakel GAYA FORES Deco Lingot white vit blank 32x62,5x0,9cm
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 349,00 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 314,00 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Ljust golvkakel med betonglook
    Klinker Luna Bianco 60x60cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av glas och natursten
    Mosaik glas XCM IL007 flerfärgad 30x29,5 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1238,64 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster med marmorlook
    Klinker Premium Calacatta vit blank 80x80 cm 116867
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1054,08 kr per Paket
    Vid köp av 34 Paket:
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 958,08 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Långsträckt keramisk platta
    Kakel Graffiti vit matt 4,8x450,95cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 413,31 kr per Paket
    Vid köp av 66 Paket:
    pris — 539,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 371,91 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Dekorativ platta med blommönster
    Klinker Sirocco green garden vit grön matt marockankst retro 22,3x22,3x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 356,85 kr per Paket
    Vid köp av 90 Paket:
    pris — 494,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 321,10 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Mosaikplatta i tegelstenslook
    Klimex
    Väggtegel KLIMEX UltraStrong Milano vit 16x40cm
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 479,04 kr per Paket
    Vid köp av 60 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 431,04 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av marmor för vägg och golv
    Mosaik CIM Q73 CR Quadrat Carrara 30,6x30,6 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 89,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 957,34 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantig mosaikplatta av keramik
    Mosaik Varana Blanco 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2100,00 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hörnstycke i keramik för bårder
    Dural
    Ändstycke DURONDELL DRAC 1030-Y Blister aluminium vit 10mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 10 st:
    pris — 71,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Ljust, matt kakel med diskret textur
    Klinker Industrial vit sidenmatt 80x160x0,97 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 766,72 kr per Paket
    Vid köp av 41,406 Paket:
    pris — 539,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 689,92 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Keramisk platta med matt yta
    Klinker Industrial vit sidenmatt 80x80x0,97 cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 638,72 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,72 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med kvadratiskt mönster
    Mosaik BM 048 30,2x33 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 59,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 602,04 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Keramiska plattor med blommönster
    Klinker Blume Sage vit matt 45x45x1,05cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 499,00 kr per Paket
    Vid köp av 66 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 449,00 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Fyrkantig mosaikplatta med rektangulära stenar i förskjutet mönster
    Mosaik CWM 07WM vit 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 674,04 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med sexkantiga element och mönster
    Mosaik keramik Hexagon HX 035 vit svart blank 26x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 897,31 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Dekorativ golvplatta med blommönster
    Klinker Sirocco green petals vit grön matt marockanskt retro 22,3x22,3x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 356,85 kr per Paket
    Vid köp av 90 Paket:
    pris — 494,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 321,10 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Ljust badrum med badkar, tvättställ, toalett och bidé i modern design.
    Klinker Terrazzo Donau 60x120 vit matt 9mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kvadratisk dekorativ klinker med ett centralt blommotiv, vågig bård och droppmönster i hörnen.
    Klinker marockanskt Zahara Sand Flower 12,3x12,3 vit grön beige matt 8,7mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 799,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 407,49 kr per Paket
    Vid köp av 120 Paket:
    pris — 719,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 366,69 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Pattex Sanitär- och byggsilikon Universal vit, UV-beständigt, mögelresistent, flexibelt, 5 års garanti, patron.
    Pattex
    Silikonfog PATTEX Sanitary & building Universal vit 280ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 282,14 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplattor med olika nyanser
    Keramikmosaik CD CUBIS Quadrat Orient Color Mix
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 890,00 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta av stengods
    Mosaik Gotland Light vit matt 30x30x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1682,01 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp