Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-02 klockan 14:29. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Verkstad & arbetsplats

537 resultat
Hoppa över produktlista
  • Relekta 101 Big Wipes för rengöring av ytor och verktyg, 80 stycken
    Wipes 101 80st
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 289,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallhylla med fem hyllplan
    SCHULTE Regalwelt
    Lagerhylla SCHULTE REGALWELT förzinkad 180x90x40cm max. 875 kg
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 13 Recensioner.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Svart arbetsbänk med fällbar ram för gör-det-själv-projekt
    STANLEY FATMAX
    STANLEY FATMAX Arbetsbänk hopfällbar
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 1199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hylla med fem hyllplan
    SCHULTE Regalwelt
    Lagerhylla SCHULTE REGALWELT förzinkad 180x90x45cm 5 hyllplan max. 1400kg
    Genomsnittligt betyg: 2.8 av 5 stjärnor. 34 Recensioner.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Verktygslist med fem hållare för verktygsförvaring
    Habo
    Skena med redskapshållare HABO 900mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 150,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Sorteringssäck Medium med en kubikmeters kapacitet och en lastkapacitet på 200 kilogram.
    Byggsäck SORTERA medium 1m³
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 148,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 10 st:
    pris — 135,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kemetyl spolarvätska, tre liter
    T-Blå spolarvätska färdigblandad 3l
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 34,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 11,33 kr per l
    Vid köp av 4 st:
    pris — 33,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 11,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rulle universalpapper, två lager, 500 ark
    Pappersrulle universal 2 lager 500 ark blå 215x195mm
    Genomsnittligt betyg: 4.1 av 5 stjärnor. 8 Recensioner.
    pris — 59,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 6 st:
    pris — 55,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säckkärra med plattform och hjul
    CargoPoint
    Plattformsvagn CARGO POINT 150kg ihopfällbar
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 445,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stanley Fatmax verktygsväska med handtag
    STANLEY FATMAX
    Verktygsväska STANLEY FATMAX 18 52x25cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 455,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sorteringssäck, liten, med dragsko och bärhandtag
    Byggsäck SORTERA small 200L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 98,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 10 st:
    pris — 88,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallhylla med fyra hyllor för förvaring
    SCHULTE Regalwelt
    Förvaringshylla SCHULTE REGALWELT 180x80x40cm metall 4 hyllplan max. 260kg
    Genomsnittligt betyg: 3.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 669,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Metall J-krok med två hål för fastsättning
    alfer
    Universalkrok ALFER galvaniserat stål HxD 87x32mm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 15,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 13,50 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • WD-40 multifunktionsproduktspray med Smart Straw, 450ml
    WD-40
    Multispray WD-40 med Smart Straw 450ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 331,11 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • WD-40 Multipurpose spray, 200 ml burk
    WD-40
    Multispray WD-40 rostlöser/smörjer/fuktdriv 200ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 345,00 kr per l
    Vid köp av 24 st:
    pris — 65,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 325,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stanley verktygslåda med hjul och teleskophandtag
    STANLEY FATMAX
    Verktygslåda STANLEY FATMAX TSTAK djup med hjul
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 1062,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallhylla med fem hyllplan för förvaring
    SCHULTE Regalwelt
    Förvaringshylla SCHULTE REGALWELT 200x100x50cm förzinkad 5 hyllplan max. 425kg
    Genomsnittligt betyg: 3.6 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 1119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Rulle sopsäckar, 25 stycken, 120 liter
    Rakkuun
    Sopsäck RAKKUUN svart 120L 25st per rulle
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 16 Recensioner.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Vid köp av 8 Paket:
    pris — 62,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Möbelrulle av trä med fyra hjul
    Tarrox
    Transportplatta TARROX 380x380mm 200kg
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Svart metallhylla med fyra hyllor för förvaring
    SCHULTE Regalwelt
    Lagerhylla SCHULTE REGALWELT metall/svart 180x100x40cm max. 260kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 475,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Wolfcraft arbetsbänk Master arbetsbänksbord
    wolfcraft
    WOLFCRAFT Arbetsbänk Master 200
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 65 Recensioner.
    pris — 899,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hylla med fyra hyllplan
    SCHULTE Regalwelt
    Förvaringshylla SCHULTE REGALWELT 180x120x40cm metall svart/trä 4 hyllplan max. 600kg
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 819,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • NYHET
    Möbelrullare av plywood med halkfria dynor, integrerat bärhandtag och fyra länkhjul.
    Wagner System
    Transportplatta WAGNER MM 1609 max. 250 kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Lådskåp med transparenta lådor för förvaring
    STANLEY
    Sortimentskåp STANLEY 365x222x153mm med 30 små lådor
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Svart metallhylla med tre hyllor
    SCHULTE Regalwelt
    Lagerhylla SCHULTE REGALWELT 180x50x50cm svart/trä 4 hyllplan max. 600kg
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 395,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallhylla med fyra nivåer för förvaring
    SCHULTE Regalwelt
    Lagerhylla SCHULTE REGALWELT metall/grågrön 180x100x40cm max. 260kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 545,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vit metallhylla med fyra hyllor
    SCHULTE Regalwelt
    Förvaringshylla SCHULTE REGALWELT 200x100x50cm metall vit 4 hyllplan max. 280kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 879,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Super barriärband, 500 meters rulle
    Avspärrningsband röd-vit 80 mm 500 m
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 155,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 0,31 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stanley Fatmax förvaringslåda med fack för verktyg och smådelar
    STANLEY FATMAX
    Sortimentslåda STANLEY FATMAX PRO djup med plastspännen
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 219,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Svart verktygslåda med gult handtag för förvaring och transport av verktyg
    STANLEY FATMAX
    Verktygslåda STANLEY FATMAX TSTAK VI djup
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Skruvstäd i metall för arbetsbänk
    Skruvstäd gjutjärn 125mm
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 41 Recensioner.
    pris — 529,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Gelia laddningskabel för elfordon med kontakter
    Gelia
    Laddkabel GELIA typ2 3,7kW 10-16A 1-fas 5m IP66
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 3680,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Katrin Classic handduksrulle S, utan kärna
    Handtorkrulle KATRIN Classic S 116m/rl
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 37,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Rulle
    Vid köp av 12 Rulle:
    pris — 33,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Rulle
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC 5-56 multifunktionsspray med 50 procent extra innehåll
    CRC
    Universalspray CRC 5-56 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 98,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 326,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stanley Fatmax verktygslåda med hjul för transport av verktyg
    STANLEY
    Verktygslåda STANLEY FATMAX PRO-STACK™ 780x570x410mm
    Genomsnittligt betyg: 2.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 1950,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Möbelrulle i trä med handtag och hjul
    Tarrox
    Transportplatta TARROX 575x490mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populära varumärken inom kategorin "Verkstad & arbetsplats"

Ytterligare kategorier inom "Verkstad & arbetsplats"

upp