Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-02 klockan 15:03. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Verkstad & arbetsplats

537 resultat
Hoppa över produktlista
  • Stanley Mobil verktygslåda med hjul
    STANLEY
    STANLEY Verktygslåda
    Genomsnittligt betyg: 3.9 av 5 stjärnor. 16 Recensioner.
    pris — 481,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Krok för verktygsväggmontering
    alfer
    Väggkrok ALFER gummerat stål 250 mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 55,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 49,50 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rengöringsservetter i gul förpackning för effektiv rengöring
    Wipes 101 50st
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Magnetband med 3M självhäftande yta på rulle
    INDUSTRIAL
    Magnetband INDUSTRIAL självhäftande 3m 25x1,5mm
    Genomsnittligt betyg: 2.9 av 5 stjärnor. 15 Recensioner.
    pris — 85,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 28,33 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kraftigt hyllställ med fyra hyllor
    SCHULTE Regalwelt
    Förvaringshylla SCHULTE REGALWELT 180x100x40cm metall svart/trä 4 hyllplan max. 600kg
    Genomsnittligt betyg: 3.3 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 619,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • CRC Graffitirengöring i sprayflaska
    CRC
    Klotterrengöring CRC Graffiti Remover 400ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 219,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 547,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Skruvstäd i metall för arbetsbänk
    Skruvstäd gjutjärn 100mm
    Genomsnittligt betyg: 4.6 av 5 stjärnor. 23 Recensioner.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Einhell starthjälp med startkablar, adaptrar, laddkablar och förvaringsväska
    Einhell
    Starthjälp och powerbank EINHELL CE-JS 12
    Genomsnittligt betyg: 4.6 av 5 stjärnor. 8 Recensioner.
    pris — 1357,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Öppen svart verktygslåda från Stanley
    STANLEY
    Vertygslåda STANLEY med metallås Essential Line 48,2x25,4x25cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 214,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stanley Fatmax verktygslådetorn för verktygsförvaring
    STANLEY FATMAX
    Verktygslåda STANLEY FATMAX TSTAK kombo
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 995,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Gardena tvättborste med vattenborste för rengöring av ytor
    Gardena
    Tvättborstset GARDENA Cleansystem Mjuk med skaft S
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Verktygshållare för verktygsförvaring
    Habo
    Redskapshållare HABO 2030 72mm svart
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 53,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • CRC Quick Release smörjmedel
    CRC
    Lysrörslossare CRC Quick Release 100ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 3490,00 kr per l
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Arbetsbänk för sågar med Bosch-logotyp
    Bosch Professional
    Bordssågstativ BOSCH GTA 560 till GTS 635
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 1095,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Elektrisk lyftanordning med kontroll och krok
    Pattfield
    Elvinsch PATTFIELD PE-250 SHZ 250 kg lyftkapacitet
    Genomsnittligt betyg: 4.1 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 995,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Laddkabel för elbil med kontakt
    Gelia
    Laddkabel GELIA typ2 32A 3-fas 5m IP66
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 3162,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Metall J-krok för väggmontering med två borrhål
    alfer
    Universalkrok ALFER förzinkat stål HxD 110x70 mm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 29,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 26,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Ultra Grime rengöringsdukar, 100 stycken, extra stora, mångsidiga
    Rengöringsduk UltraGrime Pro Multiuse XXL 100-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 279,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 2,79 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallhylla med fem hyllplan
    SCHULTE Regalwelt
    Tunglastställ SCHULTE L5 MDF 1800x1200x400 mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 515,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC Rostförsegling i en vit behållare
    CRC
    Rostskydd CRC Rust Seal 750ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 395,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 526,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rektangulära neodymmagneter, fem stycken
    INDUSTRIAL
    Neodym INDUSTRIAL Blockmagnet 20x10x3mm 6ST
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 85,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Vid köp av 25 Paket:
    pris — 75,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallhylla med fyra nivåer
    Kaiserthal
    Förvaringshylla KAISERTHAL 158x80x35cm förzinkad 4 hyllplan max. 260kg
    Genomsnittligt betyg: 2.6 av 5 stjärnor. 22 Recensioner.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Gardena tvättborste med vattenanslutning för trädgårdsrengöring
    Gardena
    Tvättborste GARDENA Cleansystem
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Krok för verktygsväggmontering
    alfer
    Väggkrok ALFER gummerat stål 150 mm
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 44,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 39,60 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • WD-40 Specialist silikonspray
    WD-40
    Silikonspray WD-40 Lubricant med Smart Straw 400ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 219,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 547,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Katrin Basic industrihandduk XL brun, en rulle
    Industritorkrulle KATRIN Basic XL brun 1000m/rl
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Rulle
    Vid köp av 13 Rulle:
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Rulle
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Svart justerbar byggnadsställningsbock av stål
    DeWalt
    Sågbord DEWALT stativ DE7450 till DW745
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 715,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Trähylla med tre nivåer för förvaring och presentation
    Förvaringshylla trä 4 hyllplan 170x80x29cm max 140kg
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 230,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • WD-40 Multipurpose produkt sprayburk 250 ml
    WD-40
    Multispray WD-40 Smart Straw 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 476,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stanley Fatmax verktygsväska
    STANLEY FATMAX
    Verktygsväska STANLEY FATMAX elektrikter
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 459,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bränsledunk av plast med en volym på 20 liter
    Jeepdunk PRESSOL med fönster på fram och baksida 20 L
    Genomsnittligt betyg: 2.5 av 5 stjärnor. 39 Recensioner.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Väggfäste i metall med röd beläggning
    Habo
    Redskapshållare HABO 727 elzink
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 98,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Silikonspray för smörjning
    CRC
    Silicone Spray CRC ae 250 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 359,80 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • WD-40 Specialist Högpresterande smörjmedel sprayburk 400 ml
    WD-40
    Silikonspray WD-40 HP Lubricant med Smart Straw 400ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 166,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 415,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tvättborste med teleskopskaft för rengöring
    Tvättborste GO PAINT hård med teleskopskaft 1,2-2m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Glidex silikonspray, 400 ml burk
    Silikonspray GLIDEX 400ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populära varumärken inom kategorin "Verkstad & arbetsplats"

Ytterligare kategorier inom "Verkstad & arbetsplats"

upp