Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-02 klockan 16:12. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Verkstad & arbetsplats

537 resultat
Hoppa över produktlista
  • Gardena lövuppsamlare med hjul och uppsamlingssäck
    Gardena
    Trädgårdsvagn GARDENA
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 949,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Svart metallhylla med fyra nivåer för förvaring
    Kaiserthal
    Förvaringshylla KAISERTHAL 170x85x40cm metall svart 4 hyllplan max. 260kg
    Genomsnittligt betyg: 2.9 av 5 stjärnor. 16 Recensioner.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bockbordsställning av metall
    CargoPoint
    Klappbock CARGO POINT Metall 200kg 72x74x4,1cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kraftigt hyllsystem med fyra nivåer för förvaring
    SCHULTE Regalwelt
    Lagerhylla SCHULTE REGALWELT svart/trä 180x90x40cm max. 360kg
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 285,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stanley Fatmax verktygsryggsäck
    STANLEY FATMAX
    Ryggsäck STANLEY FATMAX för verktyg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 739,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • WD-40 Specialist Sprayfett i en burk på 400 milliliter
    WD-40
    Klistersmörjfett WD-40 med Smart Straw 400ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 497,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Verktygslåda av plast med handtag
    STANLEY FATMAX
    Verktygslåda STANLEY FATMAX 24"
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 419,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallisk väggkrok med två hängare
    alfer
    Redskapskrok ALFER förzinkat stål 325 mm
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 74,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 66,60 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC 5-56 multifunktionsolja i sprayburk
    CRC
    Aerosol CRC 5-56 100 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 39,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 390,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 35,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 350,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Svart verktygslåda med gult handtag
    STANLEY FATMAX
    Verktygslåda STANLEY FATMAX TSTAK III
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 495,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Orange mastfot för vindsurfingbrädor
    Bärhandtag Edma Duoplac för gipsskivor
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 519,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Två fiskemagneter med ögla
    INDUSTRIAL
    Magnet INDUSTRIAL med sluten ögla ø25x33mm 2ST
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 85,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Krok för verktygsväggmontering
    alfer
    Väggkrok ALFER gummerat stål 800 mm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 24,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 21,60 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Två metalliska tavelkrokar med hål för montering
    INDUSTRIAL
    Magnetlist INDUSTRIAL ultraplatt 35x15mm 2ST
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 45,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Plattformsvagn med fällbart handtag för transport
    CargoPoint
    Plattformsvagn CARGO POINT 250kg ihopfällbar
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 745,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kemetyl Spolarvätskekoncentrat i 4 liters behållare
    Spolarvätska KEMETYL T-blå koncentrat 4L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 29,75 kr per l
    Vid köp av 3 st:
    pris — 113,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 28,25 kr per l
    Webbköp ej möjligtReservera & hämta
  • Elektrisk lyftanordning med kontroll och krok
    Pattfield
    Elvinsch PATTFIELD PE-600 SHZ 600 kg lyftkapacitet
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 1495,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Autosol metallputs tub med förpackning
    Fixor by Nitor
    Autosol Kromglans 75 ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 59,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 786,67 kr per l
    Webbköp f.n. ej möjligtReservera & hämta
  • Wolfcraft rullbock med kulrulle
    wolfcraft
    WOLFCRAFT Rullbock 700-1000 mm
    Genomsnittligt betyg: 2.5 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC Dust Off 360 tryckluftsrengörare
    CRC
    Dust Off CRC 360 125 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1192,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hylla med verktygslådor, däck, dunkar, kabelvinda och förvaringslådor
    SCHULTE Regalwelt
    Förvaringshylla SCHULTE REGALWELT 200x100x50cm förzinkad 4 hyllplan max. 280kg
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 839,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Metallhylla med fem hyllplan
    SCHULTE Regalwelt
    Förvaringshylla SCHULTE REGALWELT 200x100x50cm förzinkad 5 hyllplan max. 425kg
    Genomsnittligt betyg: 2.7 av 5 stjärnor. 10 Recensioner.
    pris — 839,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • CRC QD-Contact Cleaner, en snabbtorkande elektronikrengörare i en sprayburk.
    CRC
    Elektronikrengöring CRC QD Contact Cleaner 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 135,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 540,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Illbruck AA292 rengöringsdukar för borttagning av tätningsmedel, lim och PU-skum
    illbruck
    Rengöringsdukar ILLBRUCK AA292
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stanley Fatmax verktygslåda med transparent lock
    STANLEY FATMAX
    Förvaringslåda STANLEY FATMAX TSTAK Organizer
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dubbelkrok i metall med plastbeläggning
    alfer
    Redskapskrok ALFER förzinkat stål 175 mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 10 Recensioner.
    pris — 45,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 40,50 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Färdigblandad spolarvätska i påse
    Spolarvätska KEMPER T-blå Northern Lights -18⁰C FB 3L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 34,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 11,33 kr per l
    Vid köp av 4 st:
    pris — 33,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 11,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rulle med fyra hjul och linspelsystem
    Connex
    Talja CONNEX lyfthöjd 2,20m galvaniserad 180kg
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 16 Recensioner.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 500 st:
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Katrin pappershandduksrullhållare med hjul
    Golvställ KATRIN Black Line 568x560x960mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 459,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtReservera & hämta
  • CRC 5-56 multifunktionsvätska sprayburk
    CRC
    Universalolja CRC 5-56 Clever Straw 500ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 298,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Två silverfärgade krokar för väggmontering med skruvar
    Redskapskrokar 2-pack
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallhylla med fem hyllor och tre genomskinliga förvaringslådor
    SCHULTE Regalwelt
    Lagerhylla SCHULTE REGALWELT svart/trä 180x90x40cm max. 875kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 495,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stanley Fatmax verktygsväska
    STANLEY
    Verktygsväska STANLEY FATMAX PRO-STACK™ 45x30x25cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 795,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fiskars sopskyffel i plast
    FISKARS
    Bilsnöskyffel FISKARS Solid™ plast
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vattenlås med vinkelrör
    ASPEN
    Bränslepip ASPEN Autofiller för 5l dunk
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kemetyl Sommarspolarvätska med äppeldoft, bruksfärdig, 3 liter
    T-Blå sommarspolarvätska färdigblandad 3l
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 21,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 7,00 kr per l
    Vid köp av 4 st:
    pris — 20,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 6,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populära varumärken inom kategorin "Verkstad & arbetsplats"

Ytterligare kategorier inom "Verkstad & arbetsplats"

upp