Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-02 klockan 16:50. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Verkstad & arbetsplats

537 resultat
Hoppa över produktlista
  • Två runda magnetiska hållare med gängade bultar
    INDUSTRIAL
    Gummimagnet INDUSTRIAL Ø66mm med gängstång 2-pack
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 79,50 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stanley FatMax sortimentskåp med fack för förvaring
    STANLEY FATMAX
    Förvaringslåda STANLEY FATMAX 446x74x357mm
    Genomsnittligt betyg: 4.4 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC 2-26 kontaktspray för underhåll och skydd
    CRC
    Kontaktolja CRC 2-26 aerosol 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 436,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Röd sortimentslåda med transparent lock och fack för förvaring
    Nordiska Plast
    Sortimentslåda NORDISKA PLAST 103 18-fack röd
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 44,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hagmans oljeborttagare i en flaska
    Hagmans
    Oljeätare 1 l
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 269,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC Electronic Cleaner sprayburk
    CRC
    Electronic Cleaner CRC 250 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 107,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 428,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Väggfäste av metall
    Habo
    Steghållare HABO 8517 250mm varmgalv
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 127,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Hylla med verktyg, färg och byggmaterial
    SCHULTE Regalwelt
    Förvaringshylla SCHULTE REGALWELT förzinkad 180x100x40cm 4 hyllplan max. 260kg
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 25 Recensioner.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dubbelkrok i metall med plastbeläggning
    alfer
    Redskapskrok ALFER förzinkat stål 250 mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 64,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 57,60 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • WD-40 multifunktionsolja 400 ml burk
    WD-40
    Multispray WD-40 rostlöser/smörjer/fuktdriv 400ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 144,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 360,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rullbräda av trä med hjul
    Tarrox
    Transportplatta TARROX Ø380mm 200kg
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Einhell kättingtelf med krok
    Einhell
    Vajervinsch EINHELL TC-CH 1000
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 860,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Handdriven vajervinsch med krok
    Pattfield
    Handvinsch Pattfield PE-1134 HSW 10 meter
    Genomsnittligt betyg: 2.8 av 5 stjärnor. 8 Recensioner.
    pris — 395,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC White Grease + PTFE Smörjmedel sprayburk
    CRC
    White Grease CRC (+PTFE) ae 250 ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 596,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säckkärra med plattform och Cargo Point Logo
    CargoPoint
    Transportvagn CARGOPOINT 300kg Crossover
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 1299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC 3-36 smörjmedel i sprayburk
    CRC
    Smörjolja CRC 3-36 aerosol 500ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 196,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 392,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC SP 350 korrosionsskyddsspray
    CRC
    Korrosionsskydd CRC SP 350 aerosol 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 716,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Verktygshållare med tre hållare för verktyg
    Habo
    Skena HABO med redskapshållare 500mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 113,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Dubbelkrok i metall med plastbeläggning
    alfer
    Redskapskrok ALFER förzinkat stål 90 mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 39,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 35,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fixor Graffiti borttagningsmedel i en 500 ml sprayflaska
    Fixor
    Klotterbort FIXOR 500ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 538,00 kr per l
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • CRC Eco Leak Finder läcksökningsspray
    CRC
    Läcksökare CRC Leak Finder 500ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 155,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 310,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Öppen trähylla med fyra hyllplan av obehandlat massivt trä för verkstad eller förråd
    Buildify
    Grundhylla BUILDIFY i trä 174x80x40cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 8 Recensioner.
    pris — 510,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rullbräda av trä med handtag och hjul
    Tarrox
    Transportplatta TARROX Multiplex 590x290mm grå hjul
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 6 st:
    pris — 161,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC White Lithium Grease sprayburk
    CRC
    Litiumfett CRC White Lithium Grease 500ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 220,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 440,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Magnet med karbinhake för fastsättning
    INDUSTRIAL
    Magnet INDUSTRIAL med karbinhake ø28mm 2ST
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • WD-40 Specialist Vitt litiumfett, 400 ml
    WD-40
    Vitt smörjfett WD-40 med Smart Straw 400ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 219,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 547,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Verktygshållare av metall med gummibackar för väggmontering
    Habo
    Redskapshållare HABO 204 elzink
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 55,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Wolfcraft skruvstycke i metall
    wolfcraft
    Skruvstäd WOLFCRAFT aluminium 68mm
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 195,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stanley Fatmax verktygsväska
    STANLEY
    Verktygsväska STANLEY FATMAX PRO-STACK™ 25kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 895,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Elektrisk lyftanordning med kontroll och krok
    Pattfield
    Elvinsch PATTFIELD PE-500 SHZ 500kg 3m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1295,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Autosol metallputs 750 ml burk
    Fixor by Nitor
    Autosol Kromglans 750 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 358,67 kr per l
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • ABUS PS88 Smörjmedel för lås
    ABUS
    Låsspray ABUS 50ml PS 88
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 125,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tub silikonfett för plast och gummi
    CRC
    Silicon Grease CRC 100 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1290,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Liv mild handtvål, 600ml flaska med pump
    Handtvål LIV 600ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 29,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 48,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Einhell oljeutsugspump
    Einhell
    Sugpump EINHELL för bensin och olja
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 24 Recensioner.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Metallväggkrok med röd gummibeläggning
    alfer
    Cykelkrok ALFER gummerat stål 150x150x120 mm
    Genomsnittligt betyg: 3.9 av 5 stjärnor. 8 Recensioner.
    pris — 57,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 51,30 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populära varumärken inom kategorin "Verkstad & arbetsplats"

Ytterligare kategorier inom "Verkstad & arbetsplats"

upp