Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-02 klockan 17:33. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Verkstad & arbetsplats

537 resultat
Hoppa över produktlista
  • Stanley Fatmax sorteringslåda med fack för verktyg och smådelar
    STANLEY FATMAX
    Sortimentlåda STANLEY FATMAX Pro 2/3 grund 14 fack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 302,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallskruvstycke med handtag för fastspänning av arbetsstycken
    HOLZMANN Maschinen
    Maskinskruvstycke HOLZMANN M150
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 990,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Flaskhållare för väggmontering
    Stativ för torkservetter wipes
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Rullbräda av trä med fyra hjul och greppurtag
    Tarrox
    Transportplatta TARROX 200kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 395,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stapel med tre sorteringslådor med fack och transparenta lock
    Allit
    Sortimentslåda ALLIT 295x235x155mm svart/gul
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Herdins Smörjolja i vit flaska
    Symaskinsolja HERDINS 150ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 38,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 253,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Krok för verktygsväggmontering
    alfer
    Väggkrok ALFER gummerat stål 115 mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 34,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 30,60 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sorteringslåda i plast med fack och handtag
    STANLEY
    Förvaringslåda STANLEY Junior 375x67x292mm
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 17 Recensioner.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • S-krok i metall med ändstycken
    alfer
    S-hake ALFER förzinkat stål 180 mm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 24,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 21,60 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hagmans Läckisoleringsgrund sprayburk
    Hagmans
    Fläckisolergrund 400ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 347,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • WD-40 Specialist Rostlösare, 400 ml
    WD-40
    Kryp-/rostlösningsolja WD-40 med Smart Straw 400ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 230,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 575,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Magnetlås med skruv och plugg
    INDUSTRIAL
    Neodym INDUSTRIAL Countersunk ø25x7mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC Supercut skärolja sprayburk
    CRC
    Skärvätska CRC Supercut aerosol 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 185,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 740,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Elektromagnetisk dörröppnare med två magnetremsor
    INDUSTRIAL
    Magnetlås INDUSTRIAL hållkraft 20 kg
    Genomsnittligt betyg: 3.8 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 75,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Wolfcraft sågbock av metall med trähylla
    wolfcraft
    Sågbock WOLFCRAFT SB60 54x100x60cm
    Genomsnittligt betyg: 2.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallisk verktygshållare för väggmontering
    alfer
    Väggkrok ALFER förzinkat stål 250 mm
    Genomsnittligt betyg: 4.6 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 39,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 35,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallhylla med fem trähyllor
    SCHULTE Regalwelt
    Förvaringshylla SCHULTE REGALWELT 1800x900x400mm 5 hyllplan max. 875 kg
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rektangulärt hyllplan av massivt trä med två stödlister på undersidan.
    Buildify
    Hyllplan BUILDIFY 80x40cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 145,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 453,13 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Verktygshållare för verktygsväggmontering
    INDUSTRIAL
    Kroksats INDUSTRIAL för håltavla fyrkant 200x250x70mm 8-delar
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 395,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Skruvstycke för arbetsbänk
    Skruvstäd gjutjärn 75mm
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Plastrengöring i sprayflaska
    CRC
    Plastic Clean trigger CRC 500 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 158,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Två silverfärgade handledarhållare för väggmontering med en röd handledare
    alfer
    Cykelhängare vägg aluminium 550x270mm
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 224,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sorteringslåda i plast med flera fack
    KETER
    Insats för sortimentsväska KETER Caddy XL
    Genomsnittligt betyg: 3.2 av 5 stjärnor. 26 Recensioner.
    pris — 74,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Gardena tvättborste med vattenanslutning för rengöringsarbeten
    Gardena
    Handtvättborste M, mjuk GARDENA combisystem
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sortimentlåda med genomskinligt lock, svarta fack och gula avdelare
    STANLEY
    Sortimentslåda STANLEY 272x195x45mm med 17 fack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 72,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallväggkrok med gummihätta för förvaring
    alfer
    Väggkrok ALFER förzinkat stål 350 mm
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 55,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 49,50 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC smörjmedel för stålvajrar spray
    CRC
    Smörjmedel CRC Wire Rope Lube 500ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 318,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sågbock av metall för träbearbetning
    Metallsågbock
    Genomsnittligt betyg: 3.6 av 5 stjärnor. 65 Recensioner.
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Magnetlist med fyra magneter
    INDUSTRIAL
    Magnetlist INDUSTRIAL 490x50mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Pattfield Logo Elektrisk lina med styrning och krok
    Pattfield
    Elvinsch PATTFIELD PE-999 SHZ
    Genomsnittligt betyg: 2.5 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 2995,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC Power Lube högpresterande smörjmedel i sprayburk
    CRC
    Smörjolja CRC Power Lube + PTFE 500ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 498,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC kedjespray för kedjesmörjning
    CRC
    Chain Spray aerosol CRC 250 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 135,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 540,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • O''Keeffe''s Working Hands Handkräm för extremt torra, spruckna händer
    Handkräm O'KEEFFE'S Working Hands i burk 96g
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1343,75 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • NYHET
    Förvaringshylla med justerbara hyllplan för lager och verkstad
    Lagerhylla 180x90x40cm med 5 MDF-hyllplan
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Verktygshållare av plast
    Habo
    Redskapshållare HABO 3040 82mm svart 2-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 60,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vit metallhylla med fyra hyllor och diverse förnödenheter
    SCHULTE Regalwelt
    Förvaringshylla SCHULTE REGALWELT metall/vit 180x100x40cm max. 260kg
    Genomsnittligt betyg: 2.3 av 5 stjärnor. 8 Recensioner.
    pris — 495,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populära varumärken inom kategorin "Verkstad & arbetsplats"

Ytterligare kategorier inom "Verkstad & arbetsplats"

upp