Filterpatron JUWEL Bioflow/Com bioCarb S 2-pack
- Utförande: Kolsvamp
- Användningsområde: Akvariumfilter
- Lev. tid ca. 1-3 arbetsdagar
- Redo för upphämtning om 4 timmar
- 6 st i lager
Artikeldetaljer
- ArtikeltypFiltermedium
- UtförandeKolsvamp
- AnvändningFiltrera
- AnvändningsområdeAkvariumfilter
- Passar till modellPrimo 70 /110
- Bredd101 mm
- Höjd60 mm
- Djup51 mm
- AnvändningsmiljöInomhus
- Passar tillSötvatten
- AKN726M
- EAN4022573880373
Beskrivning
Filterpatron JUWEL Bioflow/Com bioCarb S 2-pack
Ett effektivt filtermedia som förbättrar vattenkvaliteten och hjälper till att skapa en klar och frisk akvariemiljö. Filterpatronerna är framtagna för att ta bort oönskade ämnen och ge ett stabilt akvarium.
Filterpatron JUWEL Bioflow/Com bioCarb S 2-pack
JUWELs aktiva kolfilter är utvecklade för att absorbera lukt, grumlighet och oönskade föroreningar i akvariet. Kombinationen av aktivt kol och skumstruktur ger en jämn genomströmning och en stor, effektiv filtreringsyta. Filterpatronerna är även väl lämpade för att avlägsna läkemedelsrester efter en avslutad behandling och kan användas i både sötvatten och saltvatten. Varje förpackning innehåller två kolfilter för enkel och regelbunden filtervård.
Egenskaper:
• Absorberar lukt, grumlighet och skadliga ämnen
• För kristallklart vatten
• Perfekt för att avlägsna läkemedelsrester
• Passar söt- och saltvatten
• Två filterpatroner per förpackning
Sammanfattningsvis: Ett pålitligt kolfilter som bidrar till klart vatten och en stabil akvariemiljö.
Produktsäkerhet
Ansvarig för produktsäkerhet se .
Kundrecensioner
Då både varuhuskunder och webbshopskunder välkomnas att skriva produktrecensioner på Hornbach.se, presenteras recensioner både från kunder med en validerad webbshopsbeställning, men även från kunder som inte har verifierat att de har använt eller köpt produkterna.