Bild 1 av 3

Täckduksväv FLORASELF 275g/m² 350x65cm svart
269,00 kr*/ st
(118,24 kr*/ m²)- Artikeltyp: Väv
- Färg: Svart
- Material: Konstfiber
motsvarar
2,275 m²
Hemleverans / Leverans till ombud
- Lev. tid ca. 1-3 arbetsdagar
HORNBACH Göteborg
Hämta i varuhuset (kostnadsfritt)
- Redo för upphämtning om 4 timmar
- 2 st i lager
- Trädgård
Artikeldetaljer
Hoppa över område
- Artikelfördel- Skyddar kablar, rör, asfaltytor och blomsterrabatter mot rötter - Ensidigt HDPE-skikt - Leder rotväxten kontrollerat i djupet - Extra slitstark och lång livslängd - Inte avsedd för bambu
- ArtikeltypVäv
- UtförandeRotspärr
- AnvändningsmiljöUtomhus
- FärgSvart
- Bredd65 cm
- Plast/duk tjocklek275 g/m²
- MaterialKonstfiber
- Innehåll1 Styck
- AnvändningMarkstabilisering, Skydd
- AnvändningsperiodÅret runt
- Längd350 cm
- AKN95KJ
- EAN4306517053383, 7611041507200
Beskrivning
Hoppa över område
Den stabila täckduksväven från FloraSelf förhindrar att rötter växer på oönskade plaster i trädgården. Skyddar kablar, rör, asfaltytor och blomsterrabatter mot rötter . Den har ett ensidigt HDPE-skikt, är extra slitstark, har en lång livslängd och leder rotväxten kontrollerat i djupet. För att täckduksväven ska vara effektiv måste den släta sidan ligga mot rötterna, det vill säga på insidan. Inte avsedd för bambu. Enkel användning.
Ytterligare kategorier
Kundrecensioner
Hoppa över område
Då både varuhuskunder och webbshopskunder välkomnas att skriva produktrecensioner på Hornbach.se, presenteras recensioner både från kunder med en validerad webbshopsbeställning, men även från kunder som inte har verifierat att de har använt eller köpt produkterna.