Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-29 klockan 10:51. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Växter, krukor & odling

6555 resultat
(8437 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Lechuza PON mineraliskt växtsubstrat för alla krukväxter i storpack
    Lechuza
    Växtsubstrat LECHUZA PON 12L för krukväxter
    Genomsnittligt betyg: 3.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 15,75 kr per l
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Sex tomma konserveringsburkar med lock
    Konservglas 212ml Twist Off 6-pack
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Höstmagisk växtarrangemang med murgröna och alunrot
    FloraSelf
    TrioMio höstplantor FLORASELF perenner för krukor 10-40cm Co 5L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Penséer i olika färger i en såplatta
    Mästergrön
    Storblommig pensé MÄSTER GRÖN Viola x wittrockiana 6-pack blandade färger
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Blommande dvärgsyren i trädgården
    4 varianter
    OMNIA GARDEN
    Dvärgsyren OMNIA GARDEN Syringa meyeri 'Palibin' 1-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 539,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Svart blomkruka med vattennivåindikator
    7 varianter
    Elho
    Insats ELHO Selfwatering Insert Living Black Ø17cm svart
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Roundup ogräsmedel med spruta, 2,5 liter
    Roundup
    Ogräsmedel ROUNDUP Speed PA 2,5L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Neudorff Azet Thuja- och barrväxtgödsel förpackning
    Neudorff
    Thuja- & barrväxtgödning NEUDORFF 1kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 99,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tre cyklamenväxter i krukor
    FloraSelf
    Cyklamen FLORASELF Cyclamen persicum krukstorlek Ø11cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 39,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Monstera krukväxt
    Monstera deliciosa 'Thai Constellation' 35cm krukstorlek Ø9cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Förpackning vermikulit 3 liter
    Nelson Garden
    Vermikulit NELSON GARDEN 3L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 23,30 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Träplanteringskärl med metallband
    Blomkruka trä Ø42x38cm brun
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 899,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Konstgjort insynsskydd med olika växtarter och trägaller
    Skärmvägg bambu/komposit/plast 180x90cm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 308,02 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Anthuriumväxt i kruka
    FloraSelf
    Rosenkalla FLORASELF Anthurium andreanum 35-40cm Ø12cm röd
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Vit LED-klämspotlight med två armar
    Växtbelysning AIRAM Tulip Clip 16W 780lm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 685,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rulle ogräsduk
    FloraSelf
    Fiberduk FLORASELF 20g/m² 25x2m grön
    Genomsnittligt betyg: 3.3 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 4,98 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Blått keramiskt underlägg
    Passion for Pottery
    Krukfat keramik Ø35cm blå
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Blomkruka i plast
    8 varianter
    Blomkruka Campanula plast Ø23x16,6cm antracit
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 55,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Salviaväxt i trädgårdsrabatt
    2 varianter
    OMNIA GARDEN
    Skogssalvia OMNIA GARDEN Salvia × sylvestris 'Schneehügel' 6-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 734,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Harvy hydroodlingssystem för inomhusträdgård
    Nelson Garden
    Odlingslåda NELSON GARDEN Harvy 3 hydroponisk vit startpaket
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 479,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rund blomkruka av keramik
    5 varianter
    Mica
    Blomkruka MICA Lester rund grön 18xØ20cm
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Yogakudde av bomull
    Krukfot 13x5x8cm terrakotta
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Keramisk blomkruka
    3 varianter
    Lafiora
    Blomkruka LAFIORA Oslo Ø30x26cm grön
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Svart blomkruka med horisontellt ribbmönster
    3 varianter
    Lafiora
    Blomkruka LAFIORA Liam Ø31x27cm antracit
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Nelson Garden Fröblandning ängsblommor för 15 kvadratmeter
    Nelson Garden
    Blomfrö NELSON GARDEN Ängsblommor 30g
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metall spaljé med rutmönster
    Lafiora
    Spaljé LAFIORA metall 25x180cm svart
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Stroller Trädgårdsnäring i en 2,5 liters flaska
    Stroller
    Flytande trädgårdsgödsel STROLLER Blå 2,5L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 59,60 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Murgröna växt i kruka
    FloraSelf
    Murgröna grön FLORASELF Hedera helix ca 20cm krukstorlek Ø13cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Dekorativ kruka med horisontellt mönster
    4 varianter
    Passion for Pottery
    Blomkruka PASSION FOR POTTERY Solano Ø16x14cm svart/guld
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Svart växtskål med dräneringshål.
    2 varianter
    Elho
    Krukfat ELHO Green Basics XXL plast 72,2x32,9x5,8cm svart
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 8 Recensioner.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallväxtstativ med tre ben
    Mica
    Piedestal MICA Ascot Ø24x55cm guld
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Svetstråd för svetsning
    FloraSelf
    Buskstöd FLORASELF 40x70cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 44,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Konstgjord murgröna girlang med blad
    Mica
    Girlang MICA 180cm grön
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Förpackning med 12 tulpanlökar, sort Double Picasso Pallet Mix
    FloraSelf
    Blomsterlök FLORASELF Tulpan Picasso mix 12st
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Konstgjord växtvägg med olika gröna nyanser för väggdekoration
    Lafiora
    Växtvägg konstväxt Fire sky B 38x38cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 479,17 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hasselfors Garden Specialjord för tomater och chili i säck, 15 liter
    Hasselfors Garden
    Tomat- & chilijord HASSELFORS GARDEN 15L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 5,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populära varumärken inom kategorin "Växter, krukor & odling"

Populärt sortiment inom kategorin "Växter, krukor & odling"

Ytterligare kategorier inom "Växter, krukor & odling"

upp