Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-29 klockan 05:55. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Växter, krukor & odling

6555 resultat
(8437 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Planteringskruka i plast
    3 varianter
    geli
    Blomkruka GELI Milano Ø35x28cm antracit
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hasselfors Garden P-Jord planteringsjord, 15 liter säck
    Hasselfors Garden
    Planteringsjord HASSELFORS GARDEN P-jord15L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 5,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Algomin gräsfröförpackning för tät och mjuk gräsmatta
    Gräsfrö ALGOMIN Mjuk & tät gräsmatta 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 629,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 125,80 kr per kg
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Inspiration

    Bygga och måla insynsskydd i trädgården

    Nordsjö och @fannygrejar visar. Bygga och måla insynsskydd i trädgården. Tänk bortom tryckt virke, och välj istället vilken kulör du vill!

  • Rektangulär planteringslåda i betong
    EDA
    Blomlåda EDA Basalt plast 99,5x39,5x60cm antracit
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 1699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Konstgjord fikus i kruka för dekoration
    Konstväxt Ficus Benjamina 180cm grön
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Svart ogräsduk för trädgården
    Ogräsduk GEO&TEX 1x15m 100g/m² svart
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 11,27 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Spaljé i trä med fyrkantigt mönster för trädgården
    Spaljé Molina 180x60cm brun
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 20 Recensioner.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Weibulls torvfri planteringsjord i 40 liters säck
    Weibulls
    Planteringsjord WEIBULLS torvfri 40L
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2,48 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Weibulls Villa Classic gräsfrö förpackning
    Weibulls
    Gräsfrö WEIBULLS Villa Classic 3kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 89,67 kr per kg
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Säck tomat- och chili-jord med Hasselvors Garden logotyp, 40 liter
    Hasselfors Garden
    Tomat- & chilijord HASSELFORS GARDEN 40L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fruktpress av trä och metall
    Green it
    Fruktpress Green>it® 12L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Substral Speed AC ogräsättika i 5 liters behållare
    Substral
    Ogräsättika SUBSTRAL Speed AC 5L
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 25,80 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Planteringslåda i trä och plast med förvaringsutrymme för utomhusbruk
    KETER
    Planteringslåda KETER Ashwood 110 L brun
    Genomsnittligt betyg: 4.1 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 1299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Gardena fruktplockare för insamling av frukt
    Gardena
    Fruktplockare GARDENA combisystem
    Genomsnittligt betyg: 4.4 av 5 stjärnor. 11 Recensioner.
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • LED lampa med E27 gänga
    Växtlampa AIRAM LED PAR30 E27 10W 800lm 3500K
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck biokolkompost med en kapacitet på 40 liter
    Biokol RÖLUNDA 40L
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 4,98 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hasselfors Garden Oxid-svart flis, 40 liters säck
    Hasselfors Garden
    Flis HASSELFORS GARDEN oxidsvart 40L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 3,98 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • LED-växtlampa 23 watt i kartong och separat
    Nelson Garden
    Växtbelysning NELSON GARDEN LED No.1 inkl. adapter 23W 85cm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Planteringslåda i trä för trädgården
    Blomlåda trä douglasgran 60x40x40cm natur
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Gardena Fruktplockare för att skörda frukt från marken
    Gardena
    Fallfruktsplockare GARDENA combisystem
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 559,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantigt dekorativt element med konstgjorda gröna växter och vita blommor för väggdekoration
    Konstväxtvägg Desert Oasis 100x100cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rund trästolpe med spets
    Trädstöd Ø5x150cm tryckimpregnerat brun
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 33 Recensioner.
    pris — 54,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 36,60 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rektangulär blomlåda i sten
    EDA
    Blomlåda EDA Volcania plast 99,5x39,5x60cm beige
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1799,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Pendellampa för rumsbelysning
    Växtbelysning AIRAM LED 9,5W 800lm med sladd 3m vit
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 295,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rund trästolpe med spets
    Trädstöd Ø7x175cm tryckimpregnerat brun
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 29 Recensioner.
    pris — 69,88 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 39,93 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Upphöjd bäddram i trä med metallhörn
    Pallkrage 60x80cm svart
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rektangulär blomlåda för trädgården eller terrassen
    geli
    Blomlåda GELI Cube plast 80x29x27,5cm antracit
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • GreenLine inomhusträdgård med belysning och vattennivåindikator
    Greenline
    Odlingsset GREENLINE Urban Growing P10
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 1299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Förpackning medelhavsjord, 18 liter
    Medelhavsjord RÖLUNDA 18L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 4,99 kr per l
    Vid köp av 45 st:
    pris — 76,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 4,22 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Weibulls Gräsmattedress för gräsmatteförbättring
    Weibulls
    Gräsmattedress WEIBULLS Toppdress dressjord 40L 51 säckar
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 3774,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Pall
    Motsvarar 1,85 kr per l
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Hasselfors Garden Premium Tallbark 40 liter säck
    Hasselfors Garden
    Bark HASSELFORS GARDEN Premium furubark 40L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 3,98 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck med perlit för trädgården, 6 liter
    Nelson Garden
    Perlite NELSON GARDEN 6L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 14,98 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Två kanothållare för väggmontering med fästremmar
    Lechuza
    Blomlådehållare LECHUZA svart 2-pack
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 21 Recensioner.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tät grön tujahäck längs en gångväg som insynsskydd
    2 varianter
    OMNIA GARDEN
    Tuja OMNIA GARDEN Thuja occidentalis 'Brabant' 20-40cm 10-pack
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 729,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Rektangulär planteringslåda
    EDA
    Blomlåda EDA Volcania plast 99,5x39,5x43,5cm beige
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populära varumärken inom kategorin "Växter, krukor & odling"

Populärt sortiment inom kategorin "Växter, krukor & odling"

Ytterligare kategorier inom "Växter, krukor & odling"

upp