Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-29 klockan 07:00. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Växter, krukor & odling

6555 resultat
(8437 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Konstgjord växtvägg med olika gräs och ormbunkar
    Lafiora
    Växtvägg konstväxt Fire sky 38x38cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 479,17 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantig blomkruka av sten
    5 varianter
    Passion for Pottery
    Kruka PASSION FOR POTTYER Atlanta konststen 23x23x23cm svart
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rutnät av vertikala och horisontella linjer
    Lafiora
    Spaljé LAFIORA nät 75x150cm antracit
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 19 Recensioner.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Växtunderlägg av plast
    7 varianter
    Krukfat Primavera plast Ø24x4,1cm antracit
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 8 Recensioner.
    pris — 32,50 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Cylinderformad blomkruka
    geli
    Blomkruka GELI Rondo High plast Ø39x54cm antracit
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Algomin gräsfrö för slitstark gräsmatta i en förpackning.
    Gräsfrö ALGOMIN Slitstark gräsmatta 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 629,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 125,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Konstgjord häck med olika gröna blad.
    Skärmvägg Tropical plast 100x100cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 349,00 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fredskalla i kruka
    FloraSelf
    Fredskalla FLORASELF Spathiphyllum wallisii Sweet Silvio 70-80cm krukstorlek Ø17cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Algomin Mindre mossig gräsmatta gräsnäring för circa 300 kvadratmeter, berikad med kalk från havet för att motverka mossa.
    Gräsmattegödsel ALGOMIN Mindre Mossig Gräsmatta 13kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 46,08 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rulle konstgräs
    FloraSelf
    Ogräsväv FLORASELF 50g/m² 25x2m svart
    Genomsnittligt betyg: 3.3 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 11,98 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Basilika planta i kruka och förpackad basilika planta
    Mästergrön
    Basilika MÄSTER GRÖN XL 15cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 49,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Förpackning med lecakulor, lämplig för dekoration och dränering
    Lecakulor RÖLUNDA 7L
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 49,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 7,13 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Finalsan Ogräs Effekt koncentrat från Neudorff i en grön flaska
    Neudorff
    Ogräsmedel NEUDORFF Ogräs Effekt 1000ml koncentrat
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Högbädd med drivbänk av trä och glas på en terrass
    Vitavia
    Drivbänk VITAVIA Gaia aluminium glas 120x80cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 1395,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rölunda naturgödsel, 40 liter, för gödsling och jordförbättring av hela trädgården
    Naturgödsel RÖLUNDA Lantliv 40L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 44,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1,12 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Blomjord 18 liter i säck
    Blomjord RÖLUNDA 18L
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 44,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2,49 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Äppelpress med äpplen i tratten
    Green it
    Fruktkvarn Green>it® 7L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantigt, konstgjort växtelement med små, gröna blad för väggdekoration
    Konstväxtvägg Ormbunke 100x100cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Trädgårdshög från trä
    Plus
    Planteringslåda PLUS på ben svart 88x37x39cm
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 1145,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Förpackning Algomin Grönare gräsmatta gräsnäring, räcker till circa 350 kvadratmeter.
    Gräsmattegödsel ALGOMIN Grönare Gräsmatta 6,5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 379,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 58,45 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Finalsan Ogräs Effekt från Neudorff, färdigblandad
    Neudorff
    Ogräsmedel NEUDORFF Ogräs Effekt 5L färdigblandad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Klotformad idegran i kruka
    FloraSelf
    Idegran klot FLORASELF Taxus baccata Ø ca 32cm Co 7,5L
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 369,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Algomin Växtnäring för en prunkande trädgård
    Växtnäring ALGOMIN Prunkade Trädgård 4kg
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 57,25 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stroller gräsmattegödsel mot mossa, 14 kilograms förpackning
    BAYER Garden
    Gräsmattegödsel BAYER GARDEN Stroller Plus mossa 14kg 400m²
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 42,79 kr per kg
    Webbköp ej möjligtReservera & hämta
  • Stroller Säck höstgödsel med noteringen 100 procent naturligt
    Stroller
    Höstgödsel STROLLER 100% naturlic 10kg 100m²
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 17,90 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Utdragbart insynsskydd av trä
    Nelson Garden
    Spaljé NELSON GARDEN plast 100x200cm vit
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Planteringssäck av fiberduk med dragsko
    Nelson Garden
    Vinterskydd NELSON GARDEN för kruka Ø45x50cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grå metallhink med trähandtag
    2 varianter
    Zinkbalja med trähandtag 39x30x25cm old zinc
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rektangulär blomlåda för trädgården
    4 varianter
    geli
    Blomlåda GELI Standard plast 40x17x14cm antracit
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 23 Recensioner.
    pris — 29,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tvärsnitt av ett bamburör
    Bamburör Ø4-5x200cm
    Genomsnittligt betyg: 2.7 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Förpackning pelleterad kogödsel från Hasselfors Garden, 15 liter, lämplig för alla trädgårdsväxter
    Hasselfors Garden
    Kogödsel HASSELFORS GARDEN pelleterad 15L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 11,27 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Algomin slitstark gräsmatta förpackning
    Gräsfrö ALGOMIN Slitstark gräsmatta 1kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 199,00 kr per kg
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Kumulus DF fungicid från Nelson Garden i en förpackning om 200 gram
    Nelson Garden
    Svampmedel NELSON GARDEN Kumulus DF mot mjöldagg 200g
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 995,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Nöt- och fruktplockare med teleskopskaft
    Gardena
    Fallfruktsplockare GARDENA combisystem inkl. skaft 130cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Betongplatta med böjd form
    Spang
    Krukfötter SPANG Ø6,6x3,9x4cm 3st umbra
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck blomjord med lecakulor, 15 liter, för krukväxter och stora krukor
    Hasselfors Garden
    Blomjord HASSELFORS GARDEN med leca 15L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 5,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populära varumärken inom kategorin "Växter, krukor & odling"

Populärt sortiment inom kategorin "Växter, krukor & odling"

Ytterligare kategorier inom "Växter, krukor & odling"

upp