Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-29 klockan 07:35. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Växter, krukor & odling

6555 resultat
(8437 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Mörkgrå blomkruka från Lechuza
    9 varianter
    Lechuza
    Blomkruka LECHUZA Classico Color plast Ø11,8x13,2cm grå
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stroller Blå trädgårdsnäring, 12 kilograms förpackning
    BAYER Garden
    Trädgårdsgödsel BAYER GARDEN Stroller blå 12kg 480m²
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 389,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,42 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Takpanna av lera
    Spang
    Krukfötter SPANG Ø6,6x3,9x4cm 3st terrakotta
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Justerbar apparatfot med fyra hjul
    Wagner System
    Blomvagn WAGNER SunCity Basic stål 31x31/47x47cm 100kg
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 18 Recensioner.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tvärsnitt av ett bamburör
    Bamburör Ø6-8cm 200cm
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Blomkruka av plast
    9 varianter
    Lechuza
    Blomkruka LECHUZA Classico Color plast Ø11,8x13,2cm vit
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Förpackning gräsfröblandning
    Gräsfrö RÖLUNDA 3kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 289,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 96,33 kr per kg
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Förpackning med 7 kg NPK gräsmattegödsel
    Gödning RÖLUNDA NPK 7kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 25,57 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stroller Plus+ Mossa gräsfröpaket 8,75 kg
    BAYER Garden
    Gräsmattegödsel BAYER GARDEN Stroller Plus mossa 250m²
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 389,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 44,46 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hög antracitfärgad blomlåda med vattennivåindikator
    2 varianter
    Lechuza
    Självvattnande blomkruka LECHUZA Canto Stone plast 40x40x75,8cm svart
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 1399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Flera sorter av murgröna Hedera helix i grå krukor med gröna och brokiga blad.
    Mästergrön
    Murgröna MÄSTER GRÖN Hedera helix krukstorlek 12cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 54,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • FloraSelf Sport- och lekgräsfrö i 5 kg säck
    FloraSelf
    Gräsfrö FLORASELF Sport- & Spel 5kg för 200m²
    Genomsnittligt betyg: 3.8 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 369,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 73,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rullbräda av trä med hjul
    Wagner System
    Blomvagn WAGNER Multiroller furu 40x40cm 200kg
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 459,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stroller Gräsgödsel för gräsgödsling, 14 kg för 560 m² yta
    Stroller
    Gräsgödsel STROLLER Plus 14kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 469,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 33,50 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • FloraSelf Klimatgräsmatta gräsmatta för torr miljö 2,8 kg för 100 kvadratmeter
    FloraSelf Select
    Gräsfrö FLORASELF SELECT Torr gräsmatta Klimatgräsmatta 2,8kg/100m²
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 124,64 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rektangulär blomlåda av sten
    2 varianter
    EDA
    Blomlåda EDA Basalt Up plast 19,5x22,8x59cm antracit
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Blå keramisk blomkruka
    Lafiora
    Blomkruka LAFIORA Oslo lera Ø47x37cm blå
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tre ljungplantor med röda och gula blommor
    FloraSelf
    Tvåfärgad Ljung FLORASELF Calluna vulgaris 'Beauty Ladies' Twin krukstorlek Ø11cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 34,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Balkonglåda av metall med hållare
    Blomlåda med hållare 60x18x18cm silver
    Genomsnittligt betyg: 3.9 av 5 stjärnor. 22 Recensioner.
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallgallerstängsel med växtlighet och stolpar
    Hortus
    Spaljé HORTUS 3 Sektioner 90x120cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 2999,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Trädgårdsredskap spridningsvagn för gödsel och frö
    Gardena
    Spridarvagn GARDENA Universalspridare XL
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 11 Recensioner.
    pris — 1169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Arbetsbänk i metall med hylla
    Planteringsbord svart med zinkskiva
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Enkel nockpanna av lera
    Spang
    Krukfötter SPANG Ø6,6x3,9x4cm 3st antikgrå
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hög planteringslåda i plast med fyra ben för trädgården
    Elho
    Odlingsbädd ELHO Green Basics XXL
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 52 Recensioner.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stroller Blå trädgårdsgödsel, 7 kilograms förpackning
    BAYER Garden
    Trädgårdsgödsel BAYER GARDEN Stroller blå 7kg 280m²
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,71 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mesto tryckspruta för trädgård och växtvård
    Tryckspruta MESTO 3232EM 5L klarar ättika
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 489,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Blomlåda av träribbor
    FloraSelf
    Blomkruka FLORASELF träpanel 44,5x44,5x42,5cm trä
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 995,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtReservera & hämta
  • Rektangulär planteringslåda med vattennivåindikator
    Lechuza
    Blomlåda LECHUZA Balconera Color plast 80x19x19cm grå inkl. jordbevattningssystem och vattennivåindikator
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 11 Recensioner.
    pris — 389,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Ljungväxt i kruka
    FloraSelf
    Höstljung FLORASELF Erica gracilis Ø11cm tillfälligt sortiment
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 49,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtReservera & hämta
  • Stroller gräsgödsel, 10 kg för 330 kvadratmeter
    Stroller
    Gräsgödsel STROLLER 100% naturlig 10kg 330m²
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 24,90 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Benjamin krukväxt i kruka
    Mica
    Konstväxt MICA Ficus Natasja 40x30cm grön
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • FloraSelf gräsrenoveringsfrö, 5 kg förpackning
    FloraSelf
    Gräsmatterenovering FLORASELF 5kg 200m²
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 69,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantig blomlåda med vattennivåindikator
    Lechuza
    Självvattnande blomkruka LECHUZA Canto Stone plast 40x40x40,8cm svart
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 999,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Blomkruka i terrakotta
    4 varianter
    Spang
    Blomkruka SPANG Calima terracotta Ø59x50cm antik
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck med urnjord med en volym på 50 liter.
    Urnjord RÖLUNDA Elit 50L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1,78 kr per l
    Vid köp av 39 st:
    pris — 85,50 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1,71 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Trädgårdsvagn för frö och gödsel
    Gardena
    Spridarvagn GARDENA universal L
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 10 Recensioner.
    pris — 589,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populära varumärken inom kategorin "Växter, krukor & odling"

Populärt sortiment inom kategorin "Växter, krukor & odling"

Ytterligare kategorier inom "Växter, krukor & odling"

upp