Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-29 klockan 10:00. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Växter, krukor & odling

6555 resultat
(8437 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Rund trästolpe med spets
    Trädstöd Ø7x200cm tryckimpregnerat brun
    Genomsnittligt betyg: 3.9 av 5 stjärnor. 50 Recensioner.
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 47,50 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • NYHET
    50 tulpanlökar Florex Tulipa Triumph Mix i ett nät med produktbild.
    Blomsterlökar tulpan 'Triumph Mix' 50-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metall växtstativ
    Lafiora
    Piedestal LAFIORA Ø29,5x50cm svart
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Spridningsvagn för trädgårdsarbete
    Home it
    Spridarvagn Home>it Salt-, frö- och gödningsspridare
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grå konisk blomkruka
    EDA
    Kruka EDA Diva Basalt plast 43,5x43,5x78,2cm antracit
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 799,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Blå blomkruka med dekorativa element
    FloraSelf
    Kruka FLORASELF Adelaide keramik Ø62x66cm blå
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtReservera & hämta
  • Rektangulär Lechuza planteringslåda med bevattningssystem
    2 varianter
    Lechuza
    Självvattnande balkonglåda LECHUZA Balconera Stone 50x19cm beige
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tryckspruta med en kapacitet på 10 liter för trädgårds- och växtvård
    for_q
    Tryckspruta FOR_Q 5L
    Genomsnittligt betyg: 2.2 av 5 stjärnor. 62 Recensioner.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • FloraSelf Allium mix för bin och fjärilar, 40 stycken
    FloraSelf
    Blomsterlök FLORASELF Allium Bee & Butterflies special mix 40st
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Planteringslåda i trä med hjul
    Plus
    Planteringslåda PLUS med hjul svart 88x48x47cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1600,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Förpackning Täckvass Dæk-/Tekkvass för marktäckning, 60 liter
    Weibulls
    Täckvass WEIBULLS 60L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2,15 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck med specialjord för köttätande växter, innehåll tre liter
    Jord för köttätande växter 3L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 29,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fröpaket Sperli Naturäng med vilda blommor och örter för en lättskött, flerårig blomsteräng
    Sperli
    Blomsterängsfrön SPERLI Äng 250g 30m²
    Genomsnittligt betyg: 2.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 676,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hasselfors Garden Mårbacka Pelargonjord i säck med bild av en pelargon
    Hasselfors Garden
    Pelargonjord HASSELFORS GARDEN Mårbacka 15L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 4,66 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Terracotta blomkruka med dekorativa reliefer
    FloraSelf
    Kruka FLORASELF Adelaide keramik Ø62x66cm creme
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Lavendel i kruka
    FloraSelf
    Lavendel FLORASELF Lavandula angustifolia 'Felice' 15-20cm krukstorlek Ø12cm
    Genomsnittligt betyg: 3.6 av 5 stjärnor. 8 Recensioner.
    pris — 49,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Urban Growing P4 förpackning för hydroponiskt odlingssystem
    Greenline
    Odlingslåda GREENLINE Urban Growing P4
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dekorativ grön växtvägg för inomhusbruk
    Lafiora
    Växtvägg konstväxt Meadow 38x38cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 479,17 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rund blomkruka av sten
    2 varianter
    EDA
    Kruka EDA Basalt Up plast 438,5x36,2cm antracit
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rosbuske med rosa blommor i en kruka
    Mica
    Konstväxt MICA Krukros 10cm ljusrosa
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dubbel planteringslåda av träribbor
    FloraSelf
    Blomkruka FLORASELF träpanel 87x44,5x70cm trä
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1995,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtReservera & hämta
  • Hasselfors Garden Växtnäring Tomat och grönsak
    Hasselfors Garden
    Växtnäring HASSELFORS GARDEN Tomat & Grönsak 200g
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 395,00 kr per kg
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Träställage med rundad topp för trädgården
    Spaljé med båge 180/200x60cm brun
    Genomsnittligt betyg: 4.9 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 479,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Girlang med gröna blad och lila blommor för dekoration
    Mica
    Girlang MICA Bougainvillea 180cm cerise
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 99,44 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Blomkrukafat i terrakotta
    8 varianter
    Spang
    Krukfat SPANG XLU impregnerat Ø6,3x1cm terrakotta
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 14,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hängande växt i kruka med gröna blad och silverfärgade accenter
    FloraSelf
    Mueca duo FLORASELF Muehlenbeckia & Calocephalus krukstorlek Ø11cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 49,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Rullbar blomlåda i trä
    Plus
    Planteringslåda PLUS med hjul svart 88x48x66cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 2050,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Närbild av vita hortensiablommor
    FloraSelf
    Snöbollshortensia FLORASELF Hydrangea arborescens 'Strong Annabelle' 15-30cm Co 3L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Sex inläggningsburkar med lock
    Konservglas 720ml Twist Off-lock 6-pack
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Blomkruka i plast för trädgården eller inomhusbruk
    11 varianter
    Elho
    Blomkruka ELHO Green Basics plast Ø11x10cm terrakotta
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 9,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rött krysantemum blomsterklot
    FloraSelf
    Krysantemum FLORASELF klot Ø55+ cm Chrysanthemum indicum Ø19cm blandade färger
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Konstgjord benjaminfikus i kruka
    Konstväxt Benjaminfikus Ficus Benjamin 180cm grönvit
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 895,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Konstgjord bonsaiträd i en svart kruka
    Konstväxt Bonsai Myrten ca 40 x 40cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 719,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Buxbom i kruka
    FloraSelf
    Buxbom FLORASELF Buxus sempervirens krukstorlek Ø8cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 29,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Säck med pimpsten för jordförbättring
    Hasselfors Garden
    Pimpsten HASSELFORS 4L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,25 kr per l
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Substral Chrysan Trädgårdsgödsel 5 kilogram förpackning
    Substral
    Allroundgödsel SUBSTRAL Chrysan pellets 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 49,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populära varumärken inom kategorin "Växter, krukor & odling"

Populärt sortiment inom kategorin "Växter, krukor & odling"

Ytterligare kategorier inom "Växter, krukor & odling"

upp