Bild 1 av 4
Klinker keramik Sahara grå matt 60x60 cm standardkant 10520
249,00 kr*/ m²
(268,92 kr*/ Paket)Vid köp av 40 Paket:
224,00 kr*/ m²
(241,92 kr*/ Paket)- Färg: Grå
- Kakelyta: Matt
- Material: Granitkeramik
motsvarar
1 Paket
Hemleverans / Leverans till ombud
- Lev. tid ca. 1-3 arbetsdagar
HORNBACH Göteborg
Hämta i varuhuset (kostnadsfritt)
- Redo för upphämtning om 4 timmar
- 206 Paket i lager
- Kakel & klinker, Gång 62
Artikeldetaljer
Hoppa över område
- ArtikeltypKakel/klinker
- UtförandeKlinker, Väggkakel
- SerieSAHARA
- AnvändningsmiljöInomhus, Utomhus
- AnvändningsområdeGolv, Vägg
- RumBadrum, Hall, Gästtoalett, Tvättstuga, Kök, Trapphus, Vardagsrum, Terrass
- MaterialGranitkeramik
- FärgGrå
- KulörGrå
- UtseendeMarmoroptik
- KakelytaMatt
- Tillverkningsmått b x l x t i cm60.0 x 60.0 x 0.95 cm
- Nominell storlek i cm60 x 60
- Tjocklek0,95 cm
- SorteringFörstasortering
- Nötningsgrupp/Djup avnötning4
- HalkskyddR10
- FrostsäkerJa
- Lämplighet för golvvärmeJa
- KantutförandeStandardkant
- Innehåll per förpackning3 Styck
- Innehåll per förpackning för1,08 m²
- ca vikt per m²25,51 kg
- Vikt per förpackning27,55 kg
- UrsprungslandSpanien
- Information om måttangivelserEfter att kaklet bränts genomgår det en naturlig krympningsprocess medan det kyls ner. Därför kan det förekomma skillnader i storlek vid olika produktioner. Av produktionstekniska skäl kan de verkliga måtten avvika från dem på förpackningarna eller i webbshoppen. För så kallade rektifierade kakelplattor kan måtten, beroende på utgångsmåttet, vara mindre är det nominella måttet.
- Information om kakelinköpTa reda på hur stor den yta är som ska läggas och räkna med 5-10 % spill, beroende på om rummet är rätvinkligt eller inte. Det är möjligt att det det förekommer färgavvikelse jämfört med tidigare leveranser eller jämfört med varuproven i byggvaruhuset. Detta går inte att undvika av produktionstekniska skäl. Kontrollera innan läggning att den levererade varan är enhetlig. Skillnader i produktparti och storlek mellan olika format i en serie går inte att undvika
- Lämplig typ av lim enligt EN 12004+A1C2TES1
- Tillverkningsmått cirka60 cm x 60 cm
- AKNAUYF
- EAN8430615060847
Beskrivning
Hoppa över område
Golvklinker Sahara Gris 60x60 cm är en riktig allroundplatta: Den passar både utomhus och i badrum, vardagsrum och kök. Den grå granitkeramiken övertygar med sin långa hållbarhet och minimala vattenupptagning.
Produktegenskaper golvklinker Sahara Gris 60x60 cm
Frost kan inte skada de här plattorna om de läggs på rätt sätt eftersom de nästan inte suger i sig något vatten alls. En effektfull detalj: Den kvadratiska och stora formen 60x60 cm ger en lugn och harmonisk bild.
Golvklinker Sahara Gris 60x60 cm är ett av de mest praktiska golvbeläggningarna som finns – slittåligt och stilfullt.
Produktegenskaper golvklinker Sahara Gris 60x60 cm
Frost kan inte skada de här plattorna om de läggs på rätt sätt eftersom de nästan inte suger i sig något vatten alls. En effektfull detalj: Den kvadratiska och stora formen 60x60 cm ger en lugn och harmonisk bild.
Golvklinker Sahara Gris 60x60 cm är ett av de mest praktiska golvbeläggningarna som finns – slittåligt och stilfullt.
Produktsäkerhet
Ansvarig för produktsäkerhet se .
Ytterligare kategorier
Kundrecensioner
Hoppa över område
Då både varuhuskunder och webbshopskunder välkomnas att skriva produktrecensioner på Hornbach.se, presenteras recensioner både från kunder med en validerad webbshopsbeställning, men även från kunder som inte har verifierat att de har använt eller köpt produkterna.