Svetsat nät HORTUS galvaniserat maskstorlek 12,5x25mm 1x10m
- Bredd: 1 000 cm
- Höjd: 100 cm
- Lev. tid ca. 2-3 veckor
- Kan köpas på webben
Artikeldetaljer
- Bredd1 000 cm
- Höjd100 cm
- MaterialMetall
- Vikt6,75 kg
- ArtikeltypStaket/stängsel
- UtförandeFlexibel produkt
- AnvändningSäkra
- FärgGrå
- Serie-
- Yta/ytbehandlingFörzinkad
- EAN5705858000510
Datablad
Beskrivning
Svetsat nät av varmförzinkad tråd belagd med minst 60 µm zink, som ger en särskilt lång hållbarhet. Perfekt till att bygga voljärer både inom- och utomhus.
Används till att bygga voljärer samt inhägnader och burar till små djur.
Används även till avskärmning av unga träd och växter. Dessutom passar voljärnätet bra till att säkra ventilationsöppningar och insug.
Montering: Voljärbygge - Nätet monteras på t.ex. ett träskelett med varmförzinkade märlor, t.ex. 1,6 x 15 mm, och binds ihop (förlängs) eller binds fast på ett stålskelett med varmförzinkad, mjuk järntråd på minst Ø1,10 mm.
Trådtjocklek: 1,05 mm
Maskstorlek: 12,5x12,5 mm
Dimension:
Bredd: 10 meter
Höjd: 100 cm
Yta: galvaniserat
Produktsäkerhet
Ansvarig för produktsäkerhet se .
Ytterligare kategorier
Kundrecensioner
Då både varuhuskunder och webbshopskunder välkomnas att skriva produktrecensioner på Hornbach.se, presenteras recensioner både från kunder med en validerad webbshopsbeställning, men även från kunder som inte har verifierat att de har använt eller köpt produkterna.