Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-29 klockan 19:23. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

HORNBACH

107149 resultat
Hoppa över produktlista
  • Hylsnyckel av kromvanadinstål
    Hylsa TECOS 20mmxL38mmx1/2"
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 35,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tre vita redskapskrokar för väggmontering
    Classic by Elfa
    Krok för list ELFA vit 3-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 81,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 27,32 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC Graffitirengöring i sprayflaska
    CRC
    Klotterrengöring CRC Graffiti Remover 400ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 219,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 547,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Service

    Boka släp

    Behöver du transportera dina inköp? Hos HORNBACH kan du låna ett släp när du handlar hos oss. Perfekt för stora eller tunga varor – smidigt, enkelt och utan extra kostnad.

  • Tre spacklar med metallblad och plasthandtag
    Spackelset 3 delar
    Genomsnittligt betyg: 4.6 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • NYHET
    Wolfcraft sticksågbladset med tre blad för isolering och cellplast i förpackning
    wolfcraft
    Sticksågblad WOLFCRAFT 2346/1+8010 3-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 140,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • NYHET
    Svart smidesjärnsfittingsrörskruv
    Walteco
    Reduceringsnippel WALTECO 3/4”x3/4” Tubes svart
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 47,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sex rörklammer i plast
    Bessey
    Vario BESSEY hörn 6-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 185,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • NYHET
    Avstängningsventil med rött handhjul
    Walteco
    Ventil WALTECO 3/4" tubes svart/röd
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 102,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Trex logotyp med fästklämma och skruv
    Clips Trex inkl. skruv
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 630,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 7,00 kr per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Rulle stålull för olika applikationer
    Stålull nr 00 fin 200g
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 34,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 170,00 kr per kg
    Vid köp av 12 st:
    pris — 29,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 149,50 kr per kg
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Service

    Reservera på webben – hämta i varuhuset

    Reservera dina varor snabbt och enkelt på nätet. 4 timmar senare är din order redo att hämtas upp i varuhuset.

  • CRC smörjmedel för stålvajrar spray
    CRC
    Smörjmedel CRC Wire Rope Lube 500ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 318,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC 2-26 kontaktspray för underhåll och skydd
    CRC
    Kontaktolja CRC 2-26 aerosol 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 436,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC Keramisk pasta i tub för monteringsarbeten
    CRC
    Montagepasta CRC Ceramic Paste tub 100g
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1790,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Översikt

    Nya bygglovsregler från 1 december 2025

    Från och med 1 december 2025 gäller nya bygglovsregler som gör det enklare för dig som husägare att komma igång med projekt. När regelverket förenklas och byråkratin minskar blir steget från idé till verklighet kortare – ...mer

  • Rulle stegljudsisolering
    Sika
    Tätband SIKA Sealing Tape Butyl 250x1500mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC Silikonspray för industriella applikationer
    CRC
    Silikonspray CRC Silicone aerosol industri 500ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 219,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 438,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC Gun Care vapenvårdsolja sprayburk
    CRC
    Vapenolja CRC Gun Care 100ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 790,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC 3-36 smörjmedel i sprayburk
    CRC
    Smörjolja CRC 3-36 aerosol 500ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 196,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 392,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC Dammrengöring sprayburk
    CRC
    Dammrengöring CRC Dust Cleaner aerosol 500ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 195,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 390,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Öljettset med verktyg för bearbetning
    PÖSAMO
    Öljetter PÖSAMO 11,0mm
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 137,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC Inox Kleen rengöringsmedel för rostfritt stål, aluminium, krom och PVC
    CRC
    Rengöring rostfritt CRC Inox Kleen aerosol 500ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 398,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kundservice

    Alltid lågt pris.

    När du planerar ett projekt hittar du allt du behöver på HORNBACH – och det till ett alltid lågt pris! För oss är det en självklarhet att kunna leverera ett stort utbud av produkter med priser som gör även de stora proje ...mer

  • Dunk med citrusbaserat rengöringsmedel för händerna med dispenser
    CRC
    Handrengöring CRC Citrus Handcleaner 3,8L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 395,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 103,95 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • NYHET
    Svart gjutjärnsfittingskors med invändig gänga
    Walteco
    6T-styck WALTECO 3/4" Tubes svart
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 84,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC Industriell avfettning sprayburk
    CRC
    Avfettningsmedel CRC Industrial Degreaser 500ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 318,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Öljettsats med verktyg i blisterförpackning
    PÖSAMO
    Öljetter och skivor 8 mm, 30 st.
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kedjesmörjmedel sprayburk
    CRC
    Kedjespray CRC Chain Lube industri 500ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 265,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 530,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC Supercut skärolja sprayburk
    CRC
    Skärvätska CRC Supercut aerosol 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 185,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 740,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika logotyp på ett tätskikt
    Sika
    Brunnsmanschett SIKA Sealing Tape Butyl 370x370mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Öljettset med verktyg för bearbetning
    PÖSAMO
    Öljetter PÖSAMO 8,0mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 137,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • CRC Easy Weld Skydd mot svetsstänk
    CRC
    Svetsspray CRC Easy Weld aerosol 500ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 198,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Flexibel avloppsslang av plast
    Poolslang 37cm Ø38mm vit
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 65,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Färgroller
    QPT
    Roller QPT advance micro profi fin 23cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kombinationsnyckel 20 mm
    Ringspärrnyckel TECOS 20xL240mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 225,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
upp