Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-30 klockan 01:14. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Hornbach

107149 resultat
Hoppa över produktlista
  • Träbalk i tvärsnitt
    Tryckimpregnerad regel NTR AB 45x95x4800 mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 28,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m
    Motsvarar 138,96 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Träbalk
    Regel 45x70x3600 mm G4-0 - G4-2
    Genomsnittligt betyg: 2.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 25,25 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m
    Motsvarar 90,90 kr per st
    Vid köp av 168 st:
    pris — 23,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m
    Motsvarar 86,36 kr per st
    Webbköp ej möjligtReservera & hämta
  • Träbjälke
    Regel 45x170x5400 mm C24
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 60,45 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m
    Motsvarar 326,43 kr per st
    Vid köp av 72 st:
    pris — 57,43 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m
    Motsvarar 310,11 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Träbalk
    Regel 45x95x3600 mm C24
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 30,75 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m
    Motsvarar 110,70 kr per st
    Vid köp av 132 st:
    pris — 29,21 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m
    Motsvarar 105,17 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck byggcement 25 kilogram
    Byggcement 25 kg CEM II/A-LL 42,5 R
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 3,96 kr per kg
    Vid köp av 40 st:
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 3,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck Finja murcement M2,5 för inom- och utomhusbruk samt under jord
    Finja
    Murbruk B FINJA 25kg
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 75,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 3,04 kr per kg
    Vid köp av 40 st:
    pris — 67,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2,72 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantig terrassplatta av sten
    Benders
    Markplatta BENDERS Cambridge grafit 420x420x50mm
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 57,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 328,98 kr per m²
    Vid köp av 60 st:
    pris — 52,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 300,57 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Träfiberskiva
    Hård Board packing 2,7x1220x2440mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 46,71 kr per m²
    Vid köp av 150 st:
    pris — 132,05 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 44,37 kr per m²
    Webbköp ej möjligtReservera & hämta
  • Trapetsplåt för takbeläggning
    Lindab
    Takplåt LINDAB LLP20 Förslöv svart 6000x1000x0,5 mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1194,00 kr per st
    Vid köp av 50 st:
    pris — 185,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1110,00 kr per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Profilerad plåt för takbeklädnad
    Lindab
    Takplåt LINDAB LLP20 Förslöv svart 5500x1000x0,5 mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1094,50 kr per st
    Vid köp av 50 st:
    pris — 185,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1017,50 kr per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Träbalk i tvärsnitt
    Tryckimpregnerad regel NTR AB 45x95x3600 mm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 28,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m
    Motsvarar 104,22 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Takpanna av lera
    Benders
    Nockpanna BENDERS Palema Benderit rak svart
    Genomsnittligt betyg: 3.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 64,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 181,79 kr per m
    Vid köp av 120 st:
    pris — 51,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 145,38 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Träplanka
    Regel 45x220x5400 mm C24
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 76,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m
    Motsvarar 415,53 kr per st
    Vid köp av 60 st:
    pris — 73,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m
    Motsvarar 394,75 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Trästaketselement med horisontella brädor
    Skärmvägg Solid 180x180cm tryckimpregnerat
    Genomsnittligt betyg: 3.6 av 5 stjärnor. 201 Recensioner.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Ljust golvkakel med marmorerad look
    Klinker Sahara Blanco vit marmoroptik matt 32x62,5 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.1 av 5 stjärnor. 16 Recensioner.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 239,00 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 215,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 215,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hyllbärare
    Elfa
    Utdragsram ELFA för back 605x432x28mm vit 4600058
    Produkten har ännu inte recenserats.
    Rek. pris: 389,00 kr
    Vårt pris — 292,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Närbild av en gipsstruktur
    Heltäckningsmatta Silkystyle TB 93 grå 400cm bred (metervara)
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1036,00 kr per m
    Vid köp av 23 m:
    pris — 246,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 984,00 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Isover isoleringsrulle förpackad i folie
    Isover
    Isolering Uni-skiva 35 ISOVER glasull 170 x 560 x 1160 mm, 3,25m², CC60
    Genomsnittligt betyg: 3.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 451,75 kr per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 373,75 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Isover isoleringsrulle förpackad i folie
    Isover
    Isolering Uni-skiva 35 ISOVER glasull 220 x 560 x 1160 mm, 2,6m², CC60
    Genomsnittligt betyg: 3.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 465,40 kr per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 387,40 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Isover isoleringsrulle förpackad i folie
    Isover
    Isolering Uni-skiva 35 ISOVER glasull 195 x 560 x 1160 mm, 3,25m², CC60
    Genomsnittligt betyg: 3.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,75 kr per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 419,25 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Närbild av en grå matta.
    Heltäckningsmatta Rips Messina antracit 400cm bred (metervara)
    Genomsnittligt betyg: 3.8 av 5 stjärnor. 24 Recensioner.
    pris — 55,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 220,00 kr per m
    Vid köp av 75 m:
    pris — 52,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 208,00 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Garderobstativ av metall med flera krokar
    SMEDBO
    Handdukstork SMEDBO dry trä rostfritt polerad 11x172 cm 25 W FK710
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 2499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Isover isoleringsrulle förpackad i folie
    Isover
    Isolering Uni-skiva 35 ISOVER glasull 95 x 560 x 1160 mm, 6,5m², CC60
    Genomsnittligt betyg: 3.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 519,35 kr per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 64,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 421,85 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Isover isoleringsrulle förpackad i folie
    Isover
    Isolering Uni-skiva 35 ISOVER glasull 120 x 560 x 1160 mm, 5,2m², CC60
    Genomsnittligt betyg: 3.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 94,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 493,48 kr per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 415,48 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Isover isoleringsrulle förpackad i folie
    Isover
    Isolering Uni-skiva 35 ISOVER glasull 145 x 560 x 1160 mm, 3,9m², CC60
    Genomsnittligt betyg: 3.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 125,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 487,50 kr per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 389,61 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallprofil för gipsskivor
    Norgips
    Kantprofil NORGIPS FLEX 27x28x48x3000mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 53,00 kr per m
    Vid köp av 16 st:
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 43,00 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Modernt badrum med duschkabin, tvättställsskåp och vägghylla
    form&style
    Duschdörr med slagdörr FORM & STYLE Modena 80 krom klarglas smutsavvisande
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 1199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 1099,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vi rekommenderar
    Marksten
    Benders
    Marksten BENDERS Metro grå 210x140x40mm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 4,35 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 150,00 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Anpassningsbar
    Ljust badrum med fönsterparti och vertikala lamellgardiner för avskärmning.
    Soluna
    Måttbeställda lamellgardiner
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 15 Recensioner.
    pris — från 835,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vi rekommenderar
    Anpassningsbar
    Fönster med horisontella persienner för ljusreglering och integritet
    Soluna
    Måttbeställda persienner
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 48 Recensioner.
    pris — från 235,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Träbrädor av barrträ
    Ytterpanel obehandlad 22x145x3000 mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 26,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m
    Motsvarar 80,85 kr per st
    Vid köp av 168 st:
    pris — 25,60 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m
    Motsvarar 76,81 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Träbrädor av barrträ
    Ytterpanel obehandlad 22x120x3000 mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 20,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m
    Motsvarar 62,85 kr per st
    Vid köp av 198 st:
    pris — 19,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m
    Motsvarar 59,71 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stapel med träplankor för byggprojekt
    Råspont ändspontad 20x95x4200 mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 54,39 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 12,95 kr per m
    Vid köp av 312 st:
    pris — 51,67 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 12,30 kr per m
    Webbköp ej möjligtReservera & hämta
  • Takpapprulle
    Mataki
    Ytpapp MATAKI Självtäck 14 kristallsvart 1x7m
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 749,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Rulle
    Motsvarar 107,00 kr per m
    Vid köp av 24 Rulle:
    pris — 649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Rulle
    Motsvarar 92,71 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hink med vägg- och takspackel från Nordsjö
    Nordsjö
    Vägg & takspackel NORDSJÖ medium 2,5l
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 75,60 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Paket ko gödsel 50 liter
    Kogödsel RÖLUNDA Natur 50L
    Genomsnittligt betyg: 3.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 75,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1,50 kr per l
    Vid köp av 39 st:
    pris — 71,50 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1,43 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
upp