Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-29 klockan 06:55. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Hornbach

107149 resultat
Hoppa över produktlista
  • Rund pensel med trähandtag och naturliga borst
    Hornbach
    Rostskyddspensel HORNBACH storlek 6 30mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 75,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Elementpensel med plasthandtag och naturlig borst
    Hornbach
    Kantpensel HORNBACH Träskydd 25 mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bred platt pensel med plasthandtag och en bredd på 120 millimeter.
    Hornbach
    Fasadpensel HORNBACH Lack 120 mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Översikt

    Produktnyheter på HORNBACH

    Projektkunskap runt temat Produktnyheter på HORNBACH från HORNBACH: Rådgivning, tips och arbetsbeskrivningar. Produktnyheter på HORNBACH: Läs mer nu!

  • Lackpensel med plasthandtag och borst
    Hornbach
    Kantpensel HORNBACH Lack 21 mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 75,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vi rekommenderar
    Hink med vit, matt väggfärg, 5 liter från Hornbach
    Hornbach
    Väggfärg HORNBACH 7 matt vit 5L
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 429,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 85,80 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vi rekommenderar
    Färg för väggar, matt, vit, en liter, Hornbach logotyp
    Hornbach
    Väggfärg HORNBACH 7 matt vit 1L
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 149,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vi rekommenderar
    Burk väggfärg, vit, med Hornbach-logotyp
    Hornbach
    Väggfärg HORNBACH 20 halvmatt vit 1L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 159,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vi rekommenderar
    Hink med väggfärg, innehåll 10 liter
    Hornbach
    Väggfärg HORNBACH 20 halvmatt vit 10L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 69,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Burk med vit, halv matt väggfärg, innehåll fem liter
    Hornbach
    Väggfärg HORNBACH 20 halvmatt vit 5L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 89,80 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hink med vit takfärg, 5 liter, från Hornbach
    Hornbach
    Takfärg Plus HORNBACH helmatt vit 5L
    Genomsnittligt betyg: 1.2 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 59,80 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kom till Hornbach

    Kom till Hornbach: Tips och info från HORNBACH: Lär dig allt om projektet och sätt igång!

  • Multigrund vit grundfärg i färgburk
    Hornbach
    HORNBACH Multigrund Acryl vit 375 ml
    Genomsnittligt betyg: 2.5 av 5 stjärnor. 11 Recensioner.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 264,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Multigrund vit grundfärg i färgburk
    Hornbach
    HORNBACH Akryl Multigrund vit 750 ml
    Genomsnittligt betyg: 3.4 av 5 stjärnor. 25 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 198,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Burk metallskyddslack 3 i 1 från Hornbach
    Hornbach
    Metallskyddsfärg HORNBACH 3i1 glanslack vit 750ml
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 332,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Aktuellt

    Halloween på HORNBACH

    Under Allhelgonahelgen tar vi oss lite extra tid att minnas de vi saknar. Medan Halloween och höstlov är en tid för pyssel, men också möjlighet för större projekt. Se öppettider för våra varuhus och planera dina inköp. S ...mer

  • Burk metallskyddsfärg 3-i-1 för grundfärg, rostskydd och topplack
    Hornbach
    Metallskyddsfärg HORNBACH 3i1 glanslack svart 750ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 332,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • NYHET
    Hornbach Akrylatfärg, svart, glansgrad 40 halvblank, 2,5 liter, för cirka 32 kvadratmeter, vattenbaserad, 12 års skydd, Hornbach Logo.
    Hornbach
    Akrylatfärg HORNBACH halvblank svart 2,5L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 389,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 155,60 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • NYHET
    Hornbach Akrylatfärg för utomhusbruk, 2,5 liter, halvblank, röd, vattenbaserad, väderbeständig, täckförmåga circa 32 kvadratmeter.
    Hornbach
    Akrylatfärg HORNBACH halvblank röd 2,5L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 389,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 155,60 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • NYHET
    Hornbach Logo, akrylatfärg för utomhusbruk, halvblank, vit, 2,5 liter, vattenbaserad, upp till 12 års långtidsskydd.
    Hornbach
    Akrylatfärg HORNBACH halvblank vit 2,5L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 389,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 155,60 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Panellackburk för inomhusbruk med en glansnivå på 40.
    Hornbach
    HORNBACH Panellack V 40 750 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 172,00 kr per l
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Burk panellack för inomhusbruk från Hornbach
    Hornbach
    HORNBACH Panellack V 40 375 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 264,00 kr per l
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Färgroller med rött handtag
    Hornbach
    Färgroller HORNBACH Vestan medelfina underlag 18cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 39,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • HORNBACH

    HORNBACH som företag

    HORNBACH var det första företaget i Europa som öppnade en kombinerad butik med byggmaterial och trädgårdsprodukter. Det hände redan 1968. Vi är för närvarande representerade i Sverige, Luxemburg, Nederländerna, Österrike ...mer

  • Färgroller med handtag för applicering av färg
    Hornbach
    Färgroller HORNBACH Vestan medelfina underlag 23cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 49,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Två skumrollers för målningsarbeten
    Hornbach
    Färgroller HORNBACH Lack 5cm 2-pack
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 59,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Två färgrollers för färgpåföring
    Hornbach
    Färgroller HORNBACH Träskydd 5cm 2-pack
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 39,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Två lackvalser i skumgummi
    Hornbach
    Färgroller HORNBACH Lack 10cm 2-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hink strukturfärg för inom- och utomhusbruk
    Hornbach
    Strukturfärg HORNBACH inne och ute 10kg
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 469,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 46,90 kr per kg
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Strukturfärg i hink, lämplig för användning inomhus och utomhus
    Hornbach
    Strukturfärg HORNBACH inne och ute 20kg
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 769,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 38,45 kr per kg
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • 2-i-1-kakelfärg i en burk med Hornbach-logotypen
    Hornbach
    Kakelfärg HORNBACH 40 halvblank vit 1L
    Genomsnittligt betyg: 3.3 av 5 stjärnor. 28 Recensioner.
    pris — 319,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 319,00 kr per l
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • 2-i-1 kakelfärg i burk från Hornbach
    Hornbach
    Kakelfärg HORNBACH 70 blank vit 1L
    Genomsnittligt betyg: 3.9 av 5 stjärnor. 36 Recensioner.
    pris — 319,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 319,00 kr per l
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Färgroller med lugg
    Hornbach
    Lasyrroller HORNBACH LasuTec mikrofiber dubbeltjock 12cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 49,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Två vita färgrollers med gröna ränder
    Hornbach
    Färgroller HORNBACH Vägg 10cm 2-pack
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 49,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Två färgrullar av textil
    Hornbach
    Färgroller HORNBACH Träskydd 10cm 2-pack
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 49,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Två färgrollers
    Hornbach
    Färgroller HORNBACH Lack 10cm 2-pack
    Genomsnittligt betyg: 3.4 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 59,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
upp