Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-04 klockan 09:06. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Utomhusfärg

183 resultat
(279 varianter)
Hoppa över produktlista
  • NYHET
    Hornbach Silikatfärg, 1 liters burk, helmatt, vit, för inomhus- och utomhusbruk.
    3 varianter
    Hornbach
    Silikatfärg HORNBACH helmatt vit 1L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 299,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • NYHET
    Hornbach akrylatfärg för utomhusbruk, 1 liter, vit, halvblank, vattenbaserad, väderbeständig. Hornbach Logo.
    4 varianter
    Hornbach
    Akrylatfärg HORNBACH halvblank vit 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 249,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • NYHET
    Plastdunk med silikatbinder från Hornbach, grundfärg och förtunning för silikatfärg, förstärkande för inomhus och utomhusbruk.
    2 varianter
    Hornbach
    Silkatbinder HORNBACH 5L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 51,80 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Service

    Färgbrytningsservice

    Färgbrytningsservice på HORNBACH – Vi blandar din favoritkulör utan extra kostnad! Väggfärger, lacker, lasyrer och mycket mer i brutna kulörer! Med HORNBACHs färgbrytningsservice kan du bryta mer än 35 olika produkter ...mer

  • NYHET
    En burk Hornbach vattenbaserad trägrund för utomhusbruk, lämplig som väderbeständig grundfärg för träytor.
    4 varianter
    Hornbach
    Trägrund V HORNBACH vit 1L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 179,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • NYHET
    Burk Hornbach putsfasadfaerg Plus matt vit foer yttervaeggar
    3 varianter
    Hornbach
    Putsfasadfärg HORNBACH Plus matt vit 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 249,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • NYHET
    Hornbach akrylatfärg för utomhusbruk, svart, halvblank, vattenbaserad, 1 liter, Hornbach Logo.
    4 varianter
    Hornbach
    Akrylatfärg HORNBACH halvblank svart 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 249,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • NYHET
    En burk grundolja V för utomhusbehandling av trä, djuppenetrerande och fukthämmande, från Hornbach.
    2 varianter
    Hornbach
    Grundolja V HORNBACH färglös 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 139,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • NYHET
    HORNBACH djupgrund för porösa underlag i en plastdunk för användning inomhus och utomhus.
    2 varianter
    Hornbach
    Djupgrund HORNBACH 5L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 59,80 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • NYHET
    Burk med Hornbach Träfärg Plus träfärg i rött med halvblank glansgrad
    4 varianter
    Hornbach
    Träfärg HORNBACH Plus halvmatt röd 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 249,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • NYHET
    Hornbach Akrylatfärg för utomhusbruk, röd, 1 liter, glansgrad 40 halvblank, vattenbaserad och väderbeständig.
    4 varianter
    Hornbach
    Akrylatfärg HORNBACH halvblank röd 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 249,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Varumärke

    Nordsjö – med känsla för färg

    Nordsjö erbjuder högkvalitativ färg för hela hemmet – både invändigt och utvändigt. Här kan du läsa mer om vad Nordsjö erbjuder för produkter.

  • Hink Betongtakfärg
    Hagmans
    Betongtaksfärg HAGMANS svart 10L
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 1499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 149,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hink med betongtakfärg från Hagmans
    Hagmans
    Betongtakfärg HAGMANS tegel 10L
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 1499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 149,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Cuprinol fasadfärg för träfasader i en grå hink med Mix symbol
    3 varianter
    Cuprinol
    Täckfärg CUPRINOL vit 10L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 1529,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 152,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Guide

    Fasad- och träbehandlingsguide

    Att måla och behandla trä som ska vara utomhus är ett måste! Då trä är ett organiskt material behöver det skyddas för att klara av fukt, solljus och temperaturskillnader. Obehandlat trä får kortare hållbarhet och dess va ...mer

  • Teknos Nordica Eko fasadfärg i en färgburk
    3 varianter
    Teknos
    Fasadfärg TEKNOS Nordica akrylatfärg Bas 1 9L
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 1989,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 221,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hink med metallfärg Hagmans Protäck V för användning på tak och fasader
    Hagmans
    Plåtfärg HAGMANS Protäck V svart 10L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1895,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Burk Nordsjö Tinova Exterior fasadfärg
    3 varianter
    Nordsjö
    Fasadfärg NORDSJÖ Tinova Exterior vit 10L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 169,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Nordsjö Murtex Silicate fasadfärg för inomhus- och utomhusbruk i en hink
    2 varianter
    Nordsjö
    Fasadfärg NORDSJÖ Murtex Silicate vit 10L
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 1649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 164,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hink med Falu Rödfärg färg
    Falu Rödfärg
    Slamfärg FALU RÖDFÄRG röd 10L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 69,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Burk Nordsjö One Super Tech fasadfärg för trä
    3 varianter
    Nordsjö
    Fasadfärg NORDSJÖ One super tech vit 2,5L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 759,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 303,60 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Nordsjö Tinova VX+ 2 i 1 fasadfärg i burk
    3 varianter
    Nordsjö
    Fasadfärg NORDSJÖ Tinova VX+ 2in1 vit 10L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 2359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 235,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Aktuellt

    20 inspirerande kulörer – Nordsjö & HORNBACH

    I ett kreativt samarbete har färgspecialister från Nordsjö och HORNBACH utvecklat 20 unika och stilrena kulörer – framtagna för att spegla färg, form och funktion i HORNBACHs breda sortiment. Kollektionen är samtidigt en ...mer

  • Färgburk Nordsjö Tinova Primer Exterior
    3 varianter
    Nordsjö
    Primer NORDSJÖ Tinova Exterior vit 10L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 1649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 164,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hink med Teknos Nordica Classic fasadfärg
    3 varianter
    Teknos
    Fasadfärg TEKNOS Nordica Classic akrylatfärg vit 9L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 1649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 183,22 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Cuprinol dörr- och fönsterfärg i hink
    2 varianter
    Cuprinol
    Dörr- & fönsterfärg CUPRINOL V vit 2,5L
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 199,60 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hink fasadfärg för puts och betong
    2 varianter
    Nordsjö
    Fasadfärg NORDSJÖ Murtex Siloxane vit 10L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 2098,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 209,80 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Nordsjö Tinova Transparent Exterior trälasyr i hink
    Nordsjö
    Fasadlasyr NORDSJÖ Tinova Transparent Exterior bc 9,3 l
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 177,31 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Färgehink Nordsjö Tinova dörr- och fönsterfärg
    2 varianter
    Nordsjö
    Snickerifärg NORDSJÖ Tinova Door & Window vit 2,5L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 219,60 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hink med svart Falu rödfärg
    Falu Rödfärg
    Slamfärg FALU RÖDFÄRG svart 10L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 899,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 89,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Cuprinol Trägrund V träprimer i en grå hink
    3 varianter
    Cuprinol
    Trägrund CUPRINOL V vattenbaserad 10L vit
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 999,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 99,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Nordsjö Tinova Transparent Exterior trälasyr i hink
    Nordsjö
    Fasadlasyr NORDSJÖ Tinova Transparent Exterior 362 black & brown 10L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 1649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 329,80 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hink med fasadfärg för trä från Nordsjö
    2 varianter
    Nordsjö
    Fasadfärg NORDSJÖ One super tech 334 red 10L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 2549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 254,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Nordsjö Tinova Excellent Exterior fasadfärg i hink
    3 varianter
    Nordsjö
    Fasadfärg NORDSJÖ Tinova excellent exterior vit 10L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 2199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 219,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Teknos Nordica Eko fasadfärg i färgburk
    Teknos
    Fasadfärg TEKNOS Nordica akrylatfärg oxidröd 9 L Bas 5
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1989,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 221,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populära varumärken inom kategorin "Utomhusfärg"

Ytterligare kategorier inom "Utomhusfärg"

Dina projekt inom "Utomhusfärg"

upp