Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-29 klockan 23:23. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Grå | Kakel & klinker

 
 
942 resultat
(951 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Grå klinker med marmorlook
    Kakel keramik kalksten grå 25x40x0,75 cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 169,00 kr per Paket
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Kakel med stenutseende
    Kakel Travertin grå blank 20x40cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 384,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 460,80 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Ljust badrum med badkar, toalett och element
    MIRAVA
    Klinker Seattle grå matt 60x60
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 329,76 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 206,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 296,64 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Inspiration

    Inspiration för kakel och klinker i badrum

    Badrummet är en av hemmets mest personliga platser – en plats för både vardagsrutiner och avkoppling. Med kakel och klinker kan du skapa ett badrum som är både praktiskt och estetiskt tilltalande. Här hittar du inspirati ...mer

  • Kakel med marmorlook
    Klinker Luxor grå polerad 60x60cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 38 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grått golvkakel med betongutseende
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA antracit matt manhattan 60x60 cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 279,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 401,76 kr per Paket
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 251,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 361,44 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Närbild av en ljus keramisk platta med spräcklig yta
    Klinker Lone grå matt 60x120
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 290,54 kr per Paket
    Vid köp av 33 Paket:
    pris — 185,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 270,10 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelplatta med naturstensutseende och fin ytstruktur för väggar och golv inomhus
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA narvik smoke 30x60x0,85cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 4.4 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 376,74 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 338,94 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Väggbeklädnad av natursten
    Väggtegel natursten Val Gardena grå brun 60x20 cm
    Genomsnittligt betyg: 3.8 av 5 stjärnor. 12 Recensioner.
    pris — 1299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 428,67 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 1169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 385,77 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Kakel med blomdekor
    Klinker marockankst Casablanca Saphir matt 20x20x0,8 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 339,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 447,48 kr per Paket
    Vid köp av 56 Paket:
    pris — 305,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 402,60 kr per Paket
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Ljust golvkakel med spräcklig yta
    Klinker Gotland Grey grå matt 60x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 409,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 588,96 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tips & råd

    Hur skiljer sig kvalitén hos olika kakel och klinker?

    Kakel och klinker har olika egenskaper och användningsområden. På denna sida går vi kort igenom vad du bör tänka på vid inköp av kakel och klinker. Allt för att du ska lyckas med ditt projekt!

  • Modernt badrum med handfat, radiator, toalett och dekorationer.
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Manhattan grå matt 30x60x0,9cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 279,72 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 233,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 251,64 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Megafug F Plus fogbruk från Mapei i säck om 5 kilogram
    Mapei
    Fogmassa MAPEI Megafog F Plus 110 ljusgrå 5kg
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 29,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 25,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster i stenimitation
    Klinker CoolStone grå matt 29,8x59,8x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 322,92 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 290,52 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Tips & råd

    Så förbereder du underlaget innan golvläggning

    Underlag är alltid viktigt – oavsett om du lägger laminat, parkett, vinylgolv eller heltäckningsmatta. Det spelar ingen roll om du ska lägga ovanpå golvvärme, klinker eller liknande – vilka underlag du kan lägga golv på, ...mer

  • Mosaikplatta med sexkantigt mönster
    Mosaik natursten Hexagon marmor wood MOS HXN 2012 grå matt 29,8x30,5 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1417,58 kr per m²
    Vid köp av 11 st:
    pris — 115,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1274,62 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Naturstensbeklädnad för väggdekoration
    Väggtegel natursten skiffer flerfärgad Z60/15
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 44 Recensioner.
    pris — 609,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 304,50 kr per Paket
    Vid köp av 50 Paket:
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 274,50 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Kakelmönster i stenimitation
    Klinker CoolStone antracit matt 59,8x119,8x0,9cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 545,76 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 341,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 491,04 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantiga plattor med olika mönster
    Mosaik CELLO grå 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 3.6 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1112,36 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grå keramikplatta med spräcklig yta
    Klinker Starline relief antracit 29,8x29,8x0,8cm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 201,93 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 142,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 180,34 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Patron Mapeflex MS45 tätningsmedel
    Mapei
    Skarvlim MAPEI MS45 Mapeflex vit 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 563,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 496,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Megasil SB tätningspatron
    Mapei
    Bygg- & våtrumssilikon MAPEI Megasil SB 110 ljusgrå 310 ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 89,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 290,00 kr per l
    Vid köp av 20 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 257,74 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmosaik med naturstensutseende
    Mosaik keramik Sahara grå matt 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2100,00 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakel med stenmönster
    Klinker Terrazzo Ceppo di Gre smoke antracit matt 60x60 cm AHLZ
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 538,92 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 484,92 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta av natursten
    Väggtegel natursten Alpina Z40/10 vit grå 10x40 cm
    Genomsnittligt betyg: 2.7 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 215,64 kr per Paket
    Vid köp av 84 Paket:
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 197,64 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster i marmorlook
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Lucca bianco vit/grå matt marmoroptik 60x60x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 322,92 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 290,52 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Betongvägg med lätt struktur
    form&style
    Klinker FORM&STYLE Treviso grå matt 30,7x30,7x0,7cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 258,54 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 125,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 232,50 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplattor av natursten
    Klinker Freistil taupe grå matt 29,8x29,8 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 611,64 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1699,00 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grått golvkakel med stenutseende
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA narvik silver 30x60x0,85cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 376,74 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 338,94 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grå golvplatta med matt yta
    Klinker Cortina graphite antracit matt 60x60x0,95cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 358,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 224,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 322,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Dekorativ väggplatta med abstrakt struktur
    Klinker grå silver blå Art blue 60x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mapei Megafug F Plus fogmassa, 5 kilograms säck
    Mapei
    Fogmassa MAPEI Megafog F Plus 113 cementgrå 5kg
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 29,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 25,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dekorativ platta med matt stenstruktur
    Klinker skiffer svart sten matt 30x60 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.9 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 459,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 495,72 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 413,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 446,04 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster med stendekor
    Klinker Terrazzo Ceppo di Gre Pearl grå matt 15x15 cm AHL1
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 799,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 503,37 kr per Paket
    Vid köp av 76 Paket:
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 440,37 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster med marmorlook
    Klinker vit grå Empero Classico 60x120 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 502,56 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 452,16 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

Dina projekt inom "Kakel & klinker"

upp