Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-29 klockan 23:13. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Vit | Kakel & klinker

 
 
638 resultat
(649 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Klinkerplatta i marmorlook med grå ådring
    Klinker Elegant Staturio 60x120 vit blank 9,5mm marmoroptik
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 286,56 kr per Paket
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 257,76 kr per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Fyrkantig mosaikplatta av stengods
    Mosaik Sahara Blanco 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2100,00 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vit plastskiva
    form&style
    Kakel FORM&STYLE vit matt 19,8x39,8x0,7cm (20x40cm)
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 145,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 232,00 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 135,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 216,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Inspiration

    Inspiration för kakel och klinker i badrum

    Badrummet är en av hemmets mest personliga platser – en plats för både vardagsrutiner och avkoppling. Med kakel och klinker kan du skapa ett badrum som är både praktiskt och estetiskt tilltalande. Här hittar du inspirati ...mer

  • Badrum med dusch, element och toalett i en ljus och rymlig design.
    form&style
    Klinker FORM&STYLE Siena onyx vit guld matt 60x60x0,93cm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 268,92 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 224,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 241,92 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vit kakelplatta med marmorutseende
    form&style
    Klinker FORM&STYLE Siena white vit matt 60x60x0,93cm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 268,92 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 224,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 241,92 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dragband för plattsättningssystem för plattsättning
    Nivåskruv TEBO Spin Level 1mm 250-pack
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1,40 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vit väggplatta
    Kakel vit matt 15x30cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 269,00 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Keramisk tvättställ
    Bård vit kupad blank 5x15cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster i marmorlook
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Lucca bianco vit/grå matt marmoroptik 60x60x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 322,92 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 290,52 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikasil C byggsilikon sanitetsilikon 300 ml
    Sika
    Bygg- & våtrumssilikon SIKA Sikasil®-C vit 300 ml
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 333,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tips & råd

    Hur skiljer sig kvalitén hos olika kakel och klinker?

    Kakel och klinker har olika egenskaper och användningsområden. På denna sida går vi kort igenom vad du bör tänka på vid inköp av kakel och klinker. Allt för att du ska lyckas med ditt projekt!

  • Arbetsbänk
    MIRAVA
    Kakel MIRAVA vit blank 29,8x59,8x0,8cm rektifierad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 214,56 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 200,16 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Ceram 275 Marble and Stone fixmassa, snabbhärdande och formbar, 20 kg säck
    Sika
    Fästmassa SIKA SikaCeram-275 Marble & Stone 20 kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 29,95 kr per kg
    Vid köp av 24 st:
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,45 kr per kg
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Fyrkantig mosaikplatta med marmorlook
    Mosaik CIM Q48 CR Carrara 30,6x30,6 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1075,16 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tips & råd

    Så förbereder du underlaget innan golvläggning

    Underlag är alltid viktigt – oavsett om du lägger laminat, parkett, vinylgolv eller heltäckningsmatta. Det spelar ingen roll om du ska lägga ovanpå golvvärme, klinker eller liknande – vilka underlag du kan lägga golv på, ...mer

  • Säck Sika Ceram 250 StarFix flexibelt cementbaserat fästmass
    Sika
    Fästmassa SIKA SikaCeram-250 StarFix vit 25 kg
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 15,96 kr per kg
    Vid köp av 21 st:
    pris — 369,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 14,76 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med kvadratiska, omväxlande ljusa och mörka stenar
    Mosaik RAT 148 30x30 cm svart vit
    Genomsnittligt betyg: 2.7 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 59,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 662,92 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster med marmorlook
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Glasgow white vit matt 60x60x0,8 cm
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 538,20 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 299,00 kr per m²
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 484,20 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 269,00 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hink Megafix Pasta kakelfix 5 kg
    Mapei
    Kakellim färdigblandat MAPEI Megaline Megafix pasta 5kg
    Genomsnittligt betyg: 1.8 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 45,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Naturstensplatta med oregelbunden yta
    Klinker Jura white vit matt 29,7x59,7x0,9cm rektifierad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Vid köp av 31,972 Paket:
    pris — 404,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 581,76 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster med marmorlook
    Klinker vit grå Empero Classico 60x120 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 502,56 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 452,16 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vit keramikplatta i tunnelbanestil
    form&style
    Kakel fasad metro 10x20 vit blank 7mm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 199,00 kr per m²
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 179,00 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vit keramisk platta
    form&style
    Kakel FORM&STYLE vit blank 19,8x19,8x0,65cm (20x20cm)
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 129,00 kr per Paket
    Vid köp av 104 Paket:
    pris — 116,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 116,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Plastpanel med not och fjäder
    BLOCKLOCK
    List BLOCKLOCK PVC plast vertikal vit 180mm
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 16,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vit keramisk platta
    Kakel Style vit matt 10x30cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 199,00 kr per Paket
    Vid köp av 104 Paket:
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 179,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster med marmorlook, grå och beige accenter
    Klinker vit grå guld Marble Riva 60x120 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 502,56 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 452,16 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster i marmorlook
    Klinker CoolStone vit matt 119,8x119,8x0,9cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster med marmorlook
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Lucca bianco grå/vit/svart matt marmoroptik 30x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 322,92 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 290,52 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dekorativ platta med marmorstruktur
    form&style
    Klinker FORM&STYLE Siena onyx vit guld matt 32x62,5x0,9cm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 239,00 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 215,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 215,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Keramisk platta med marmorlook
    Klinker Eterna white vit grå blank marmoroptik 60x120x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Klinker med marmorlook
    Kakel Metro fasad Carrara vit blank 10x20x0,8 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 119,50 kr per Paket
    Vid köp av 152 Paket:
    pris — 219,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 109,50 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelprov med stenutseende
    Klinker CoolStone vit matt 59,8x59,8x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 322,92 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 290,52 kr per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Marmorpanel
    Väggtegel natursten blandad Z60/15 vit
    Genomsnittligt betyg: 3.1 av 5 stjärnor. 25 Recensioner.
    pris — 669,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 334,50 kr per Paket
    Vid köp av 50 Paket:
    pris — 609,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 304,50 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Rektangulär keramisk platta
    Kakel Alma vit glans metro utseende 10x30x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 739,86 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 584,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 665,87 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Megasil SB tätningspatron
    Mapei
    Bygg- & våtrumssilikon MAPEI Megasil SB 100 vit 310 ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 89,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 290,00 kr per l
    Vid köp av 20 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 257,74 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

Dina projekt inom "Kakel & klinker"

upp