Julbelysning LAFIORA pingvin 50 kallvita LED 25cm inkl. 6h timer batteridriven 2-pack
- Användningsmiljö: Inomhus, Utomhus
- Strömförsörjning: Batteri
- Ljusfärg: Kallvit
- Lev. tid ca. 1-3 arbetsdagar
- Redo för upphämtning om 4 timmar
- 10 st i lager
- Trädgård
Artikeldetaljer
- ArtikeltypLysande figur
- AnvändningsmiljöInomhus, Utomhus
- LamptypLED
- LjusfärgKallvit
- LjuseffekterStatisk
- Lampor kan bytasNej
- StrömförsörjningBatteri
- Alternativ beteckning (och batterityp)AA, LR6
- Antal batterier3 Styck
- MaterialPlast
- Höjd25 cm
- Timer6 timmars timer
- KabelfärgTransparent
- Antal ljuskällor50 Styck
- EAN4306516581801
Beskrivning
Två pingviner, ett uppdrag: sprida vinterglädje!
När vintern smyger in och mörkret lägger sig som ett täcke över dagarna, kliver två små hjältar fram – med lysande magar och stora personligheter. De här batteridrivna pingvinerna från Lafiora är inte bara julbelysning – de är stämningsskapare i miniformat.
Med sitt kalla, krispiga LED-sken och sin charmiga design passar de lika bra på fönsterbrädan som i hallen, på balkongen eller i barnens rum. De är små nog att smyga in överallt, men stora nog att märkas. Och tack vare den inbyggda timern tänds de automatiskt varje kväll – så du kan fokusera på att njuta av stämningen.
Höjdpunkter:
- Två pingviner i ett set – dubbelt så mycket vinterkänsla
- Kallvitt LED-ljus – för ett frostigt, elegant sken
- Batteridrivna – inga sladdar, bara frihet
- 6-timmars timer – tänds och släcks av sig själva
- 25 cm höga – perfekta för både små och stora ytor
- För inomhus och skyddade utomhusmiljöer – flexibla och tåliga
De kanske inte säger så mycket – men de lyser upp tillvaron bättre än de flesta släktingar på julmiddag.
Ytterligare kategorier
Kundrecensioner
Då både varuhuskunder och webbshopskunder välkomnas att skriva produktrecensioner på Hornbach.se, presenteras recensioner både från kunder med en validerad webbshopsbeställning, men även från kunder som inte har verifierat att de har använt eller köpt produkterna.