Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-29 klockan 23:09. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Brun | Kakel & klinker

 
 
312 resultat
Hoppa över produktlista
  • Träplatta med träutseende
    Klinker mörkbrun matt Bosco Oak träoptik 20x120x0,7 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 670,08 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 602,88 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Modernt badrum med fristående badkar, växtvägg och träliknande klinkers för en naturlig atmosfär.
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Glasgow brun 60x120x0,95cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 502,56 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 349,00 kr per m²
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 452,16 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 314,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantig väggplatta av trä
    Mosaik BOWD 25 Old Wood 30x30 cm parkett trä
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2100,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Inspiration

    Inspiration för kakel och klinker i badrum

    Badrummet är en av hemmets mest personliga platser – en plats för både vardagsrutiner och avkoppling. Med kakel och klinker kan du skapa ett badrum som är både praktiskt och estetiskt tilltalande. Här hittar du inspirati ...mer

  • Trästruktur närbild för golvbeläggning
    Klinker Mumble 15x90 brun taupe matt 9mm träoptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 474,05 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 426,55 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med rektangulära element
    Mosaik glas med natursten XIC S1255 32,2x31 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1590,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Golv med plattor i vintagestil, arrangerade i ett varierat mönster
    Klinker Valencia retro brun beige grå matt 20x20x1 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 339,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 244,08 kr per Paket
    Vid köp av 72 Paket:
    pris — 305,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 219,60 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Naturstensbeläggning i varierande format för inomhusbruk
    Klinker kalksten tripoli beige/brun natursten 40x60 cm 6-pack
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 460,79 kr per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med kvadratiska element
    Mosaik glas A 155 mix 30,5x32,7 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 39,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 399,90 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Väggbeklädnad av natursten i remsor
    Väggtegel Skiffer Z40/10 multicolor 10x40cm
    Genomsnittligt betyg: 2.8 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 539,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 231,77 kr per Paket
    Vid köp av 70 Paket:
    pris — 489,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 210,27 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Bostik S755 sanitetssilikon för badrum och kök, mögelresistent.
    Bostik
    Silikon BOSTIK S755 Bath & Kitchen dark brown 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 383,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 316,67 kr per l
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Tips & råd

    Hur skiljer sig kvalitén hos olika kakel och klinker?

    Kakel och klinker har olika egenskaper och användningsområden. På denna sida går vi kort igenom vad du bör tänka på vid inköp av kakel och klinker. Allt för att du ska lyckas med ditt projekt!

  • Mosaikplatta med kvadratiska element
    Mosaik glas XCM 8560 30,2x32,7 cm brun/pastellbeige/gul
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1020,31 kr per m²
    Vid köp av 5 st:
    pris — 89,88 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 917,14 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Bostik Multi Grout Plus, polymermodifierad cementbaserad fogmassa, 5 kilogram, mycket låga emissioner, fogbredd 1 till 5 millimeter.
    Bostik
    Fogmassa BOSTIK Multi Grout Plus dark brown 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 31,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,80 kr per kg
    Webbköp f.n. ej möjligtReservera & hämta
  • Dekorativ platta med blommönster för inomhusbruk
    Klinker Piccolo Mix matt retro 20x20x0,8 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 339,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Tips & råd

    Så förbereder du underlaget innan golvläggning

    Underlag är alltid viktigt – oavsett om du lägger laminat, parkett, vinylgolv eller heltäckningsmatta. Det spelar ingen roll om du ska lägga ovanpå golvvärme, klinker eller liknande – vilka underlag du kan lägga golv på, ...mer

  • Mosaikplatta av glas och sten
    form&style
    Mixmosaik glas sten brun blank/matt 33,5x29,8cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1090,00 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Träkakel med trästruktur
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Oslo walnut light 29,8x120x0,9cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 545,76 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 341,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 491,04 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mönster av mosaikplattor med kvadratiska glasplattor
    Mosaik glas GM GS 505254 30,5x32,7 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 84,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 840,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av natursten
    Mosaik natursten BRICK 476 30,5x32,2 cm brun
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1214,29 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Casco AquaSeal Våtrumsfog
    CASCO
    Våtrumsfogmassa CASCO Aquaseal manhattan 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 563,33 kr per l
    Vid köp av 6 st:
    pris — 135,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 450,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Träimitation klinker med trästruktur
    Klinker Giornota Marrona brun matt 11x60cm 8mm träoptik
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 179,28 kr per Paket
    Vid köp av 80 Paket:
    pris — 224,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 161,28 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Träimitation klinker med räfflad struktur
    MIRAVA
    Kakel MIRAVA Oslo walnut light matt 40x120x0,8cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 862,08 kr per Paket
    Vid köp av 20 Paket:
    pris — 404,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 775,68 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med naturliga småstenar för inom- och utomhusbruk
    Mosaik natursten XKS 403 31,5x31,5 cm sågad gul/grå/grön
    Genomsnittligt betyg: 3.8 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1090,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakel med marmorstruktur för inomhusbruk
    Klinker Sicilia Miele brun blank rekt 80x160x0,9cm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 766,72 kr per Paket
    Vid köp av 42 Paket:
    pris — 539,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 690,05 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Keramiska plattor i trädesign, vintagestil
    Klinker Vintage Multicolor brun matt 15x61x0,85cm träoptik
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 358,80 kr per Paket
    Vid köp av 50 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 322,80 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Travertinbandplatta för inomhusbruk
    Klinker FLAIRSTONE bari natursten travertin 40x60 cm 6-pack
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 649,05 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 480,30 kr per st
    Vid köp av 26 st:
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 443,26 kr per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Träpanel med träådring
    MIRAVA
    Sockel MIRAVA Oslo beech ljusbrun träoptik 8x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 131,67 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Träliknande kakelplatta
    Klinker Mumble 20x120 brun körsbär matt 9mm träoptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 469,06 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 422,06 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantig golvplatta av granitkeramik
    Klinker Rustic cotto brun röd matt 33x33x0,73cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 394,68 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 355,08 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av sten
    Mosaik natursten BO LA BC07 beige brun 5x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 49,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 3332,67 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av natursten
    Mosaik natursten CIOT 30/476 30,5x30,5 cm brun
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1172,04 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Träimitation klinker med träådring
    MIRAVA
    Sockel MIRAVA Oslo walnut light brun träoptik 8x60x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 131,67 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Närbild av en väggbeklädnad med stenar i olika storlekar och former
    Klimex
    Väggtegel KLIMX Ardennes brun 16x36,5cm
    Genomsnittligt betyg: 4.6 av 5 stjärnor. 22 Recensioner.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 349,30 kr per Paket
    Vid köp av 54 Paket:
    pris — 448,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 313,60 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantig mosaik av natursten
    Mosaik natursten MOS 15/95 beige brun 30,5 x 30,5 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1602,15 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Keramisk mosaikplatta
    MIRAVA
    Mosaik Manhattan granitkeramik grå brun 30x30x0,9cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2261,36 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

Dina projekt inom "Kakel & klinker"

upp