Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-30 klockan 15:46. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3364 resultat
(3414 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Keramisk platta med matt yta
    MIRAVA
    Klinker Seattle beige matt 30x60
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 219,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 275,94 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 197,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 248,22 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grå golvplatta med stenutseende för inom- och utomhusbruk
    Klinker svart matt Norden Oxid 60x60 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 387,72 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelyta i marmorlook
    Klinker vit matt Sahara Blanco 60x60 cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 12 Recensioner.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 268,92 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 224,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 241,92 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Inspiration

    Inspiration för kakel och klinker i badrum

    Badrummet är en av hemmets mest personliga platser – en plats för både vardagsrutiner och avkoppling. Med kakel och klinker kan du skapa ett badrum som är både praktiskt och estetiskt tilltalande. Här hittar du inspirati ...mer

  • Rulle med formfilm
    2 varianter
    Mapei
    Tätskiktsfolie MAPEI Megafolie 1x5 m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 79,80 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Skifferplatta
    Klinker Ardesia mörkgrå matt 31x62 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 198,66 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 183,26 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Keramisk platta med marmorlook
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA narvik white 30x60x0,85cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 376,74 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 338,94 kr per Paket
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Grått golvklinker med stenutseende
    Klinker keramik kalksten grå 30x30x0,75 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 279,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 279,00 kr per Paket
    Vid köp av 64 Paket:
    pris — 251,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 251,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rektangulära, glänsande gröna plattor för vägg och golv
    MIRAVA
    Kakel MIRAVA Ravera green grön blank 7,5x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 3.8 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 345,51 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 310,86 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster
    Klinker Starline antracit matt 29,8x29,8x0,8cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 126,94 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 94,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 120,59 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Modernt badrum med handfat, speglar, dusch, badkar och toalett för en stilfull och funktionell inredning.
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA taupe matt manhattan 30x60 cm
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 279,72 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 233,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 251,64 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tips & råd

    Hur skiljer sig kvalitén hos olika kakel och klinker?

    Kakel och klinker har olika egenskaper och användningsområden. På denna sida går vi kort igenom vad du bör tänka på vid inköp av kakel och klinker. Allt för att du ska lyckas med ditt projekt!

  • Kakel i cementlook
    form&style
    Klinker FORM&STYLE Messina grå matt 61,5x61,5x0,85 cm
    Genomsnittligt betyg: 1.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 253,50 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 152,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 228,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Väggbeklädnad av stenpaneler
    Klimex
    Väggtegel KLIMEX Colorado antracit
    Genomsnittligt betyg: 4.1 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 519,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 321,78 kr per Paket
    Vid köp av 56 Paket:
    pris — 468,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 290,16 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Klinker med marmorlook
    Klinker Luxor Taj Mahal cream polerad creme 60x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 389,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 560,16 kr per Paket
    Vid köp av 32,09 Paket:
    pris — 350,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 504,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tips & råd

    Så förbereder du underlaget innan golvläggning

    Underlag är alltid viktigt – oavsett om du lägger laminat, parkett, vinylgolv eller heltäckningsmatta. Det spelar ingen roll om du ska lägga ovanpå golvvärme, klinker eller liknande – vilka underlag du kan lägga golv på, ...mer

  • Klinker med betongutseende för inom- och utomhusbruk
    Klinker Icon grå 30,5x61,3 mm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 223,50 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 134,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 201,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster med marmorlook
    Kakel Comfort Gold 30x60 beige vit blank 9mm marmoroptik
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 326,34 kr per Paket
    Vid köp av 60 Paket:
    pris — 233,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 293,58 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grått golv med matt yta
    form&style
    Klinker FORM&STYLE Modena antracit matt 30,5x61,5x0,74cm
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 223,50 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 134,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 201,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster med marmorlook
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA lucca Bianco grå svart polerad marmoroptik 30x60x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 409,32 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 341,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 368,28 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster av stenmaterial
    Klinker grå matt Freistil taupe 59,8x59,8 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 289,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 312,12 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 279,72 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Närbild av en ljus stengodsplatta med en oregelbunden yta
    Klinker Terrazzo Donau 60x60 vit matt 9mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 339,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 488,16 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 305,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 439,20 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Installationssystem för glasblock från Block Lock
    BLOCKLOCK
    Monteringskit för BLOCKLOCK 50-block
    Genomsnittligt betyg: 3.3 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 1690,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grå klinkerplatta med marmorstruktur
    Klinker grå matt Freistil taupe 29,8x59,8 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 338,94 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 301,14 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dekorativ platta med marmorlook
    Klinker keramik Sahara grå marmoroptik matt 32x62,5 cm standardkant 10529
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 20 Recensioner.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 239,00 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 215,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 215,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Väggbeklädnad av skiffer i murstensutseende
    Väggtegel Z40/10 natursten skiffer svart
    Genomsnittligt betyg: 3.5 av 5 stjärnor. 38 Recensioner.
    pris — 559,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 240,37 kr per Paket
    Vid köp av 70 Paket:
    pris — 503,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 216,29 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Golvplatta med matt yta
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA manhattan creme ivory matt 30x60 cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 279,72 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 233,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 251,64 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • SikaCeram 204 Medium cementbaserat fästmassabruk i säck
    Sika
    Fästmassa SIKA SikaCeram-204 Medium grå 25 kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 9,56 kr per kg
    Vid köp av 42 st:
    pris — 222,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 8,88 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Keramisk platta
    Kakel Loft vit blank metro utseende 10x20x0,7 cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 299,00 kr per Paket
    Vid köp av 96 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 269,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • 20 kilograms säck med golvbruk
    Golvavjämning snabbtorkande och fiberförstärkt 20 kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 7,95 kr per kg
    Vid köp av 48 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 6,95 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Ljust badrum med handfat, toalett, spegel, handdukstork och badrumsmöbler
    form&style
    Klinker Modena Grigio grå matt 30,5x61,5x0,74cm
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 10 Recensioner.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 178,50 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 163,50 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mapei Megagum tätningsmassa i hink, 5 kg
    2 varianter
    Mapei
    Tätskiktsmembran MAPEI Megaline Megagum 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 289,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 57,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vit blank kakelplatta
    Kakel keramik metro masi brillo vit 7.5x15cm 405208
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 369,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 184,50 kr per Paket
    Vid köp av 120 Paket:
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 174,50 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grå kakelplatta med marmorstruktur
    Klinker keramik Varana grå matt 32x62,5 cm standardkant 11974
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 249,00 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 224,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 224,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Ljust badrum med vitt kakel, grått golvkakel, tvättställ och fönster
    Klinker keramik stone grå 19,7x19,7 cm standardkant 450502
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 299,00 kr per Paket
    Vid köp av 72 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 269,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Ljust golvkakel med marmorerad look
    Klinker Sahara Blanco vit marmoroptik matt 32x62,5 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.1 av 5 stjärnor. 16 Recensioner.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 239,00 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 215,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 215,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

Dina projekt inom "Kakel & klinker"

upp