Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00  
lör: 08:00 - 18:00  
sön: 09:00 - 18:00  
Du skrev ut den här informationen den 2025-08-02 klockan 09:32. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.
Bild 1 av 12

Laminatgolv oljad ek

Förlåt! Denna artikel är inte längre tillgänglig.
Art.nr 10461709
  • Dekor/mönster: 1-stav
  • Yta: Authentic Touch, Äkta trälook
  • Bruksklass: 32 - Offentlig miljö med normal nyttjandegrad
Läs mer
motsvarar
1,994 m²
Hemleverans / Leverans till ombud
HORNBACH Göteborg

    Önskar du ett varuprov? Prova först!

    Trägolv med ''Testat''-stämpel för laminatgolv
    Provbit: Laminat 8.0 ek oljad
    30,00 kr*/ st
    •  
    • Lev. tid ca. 1-3 arbetsdagar

    Artikeldetaljer

    Hoppa över område
    • Artikeltyp
      Laminat
    • Användning
      Golvbeläggning
    • Användningsområde
      Golv
    • Utseende
      Trä
    • Dekor/mönster
      1-stav
    • Färg
      Trä
    • Kulör
      Ek
    • Nyans
      Medel
    • Yta
      Authentic Touch, Äkta trälook
    • Avfasningstyp
      Fog på fyra sidor, Verklig, omringande V-fog
    • Läggningstyp
      Angle-Angle
    • Dimension (L x B x S)
      1 292 mm x 193 mm x 8 mm
    • Förpackningsinnehåll
      8 Styck
    • Ljudissolering
      Inte integrerad
    • Användning
      Kommersiellt, Privata bostäder
    • Bruksklass
      32 - Offentlig miljö med normal nyttjandegrad
    • Material stödplatta
      HDF låg svällning
    • Golvvärme
      Vattenburen, El
    • Egenskap
      Lämplig för golvvärme
    • Bildhänvisning
      Beroende på ljusförhållanden på produktfotot, olika bildskärmsinställningar och vilken typ av digital enhet du använder kan det hända att produktens färg inte återges exakt och avviker något från den verkliga färgen.
    • Värmemotstånd
      0,07 (m²K)/W
    • Dekorbeteckning
      Ek oljad
    • Läggningsanvisning
      Vänligen läs noggrant igenom bifogad läggningsanvisning innan läggning av golvet påbörjas.
    • Tjocklek
      8 mm
    • AKN
      VNVS
    • EAN
      9007022402554

    Beskrivning

    Hoppa över område
    Laminatgolvet 8.0 ek oljad är i sin ljusa enkelhet ett spartanskt beskedligt och samtidigt färgmässigt intressant universalgolv. Det lyckas med konststycket att på ett harmoniskt och tilltalande sätt kombinera ljusbrunt och silvergrått i sin textur.

    Produktegenskaper för laminatgolvet 8.0 ek oljad från EGGER

    Det stabila plankgolvet från EGGER, för privat och offentlig användning, är en stämningshöjande ögonfägnad i bostadsrum och kommersiella lokaler. Slitklass 32 betyder att golvet är avsett för användning i utrymmen med måttlig trafik. Sålunda kan du lägga golvet 8.0 ek oljad i gästrummet, vardagsrummet, barnrummet, sovrummet, matrummet, små kaféer, semesterlägenheter, konferenssalar, offentliga byggnader och kontor. Detta laminatgolv är okänsligt mot fläckar och döljer skickligt skoavtryck och smulor.

    EGGER laminatgolv står för hög kvalitet, en Blå ängel-utmärkelse, användarvänliga läggningssystem och ett fördelaktigt förhållande mellan pris och kvalitet.

    Allt går som smort med laminatgolvet 8.0 ek oljad som passar överallt, det är mycket ändamålsenlig i alla avseenden och går snabbt att lägga.

    Produktsäkerhet

    Hoppa över område

    Ansvarig för produktsäkerhet se .

    Kundrecensioner

    Hoppa över område

    Då både varuhuskunder och webbshopskunder välkomnas att skriva produktrecensioner på Hornbach.se, presenteras recensioner både från kunder med en validerad webbshopsbeställning, men även från kunder som inte har verifierat att de har använt eller köpt produkterna.

    upp