Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-04 klockan 23:54. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Tillbehör - trädgårdsmaskiner

225 resultat
(226 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Stålborste för borrmaskiner
    GLORIA Haus- und Gartengeräte
    Stenborste GLORIA Pro
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Knivset med skruvar
    Gardena
    Reservblad GARDENA robotgräsklippare
    Genomsnittligt betyg: 4.6 av 5 stjärnor. 16 Recensioner.
    pris — 225,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Grimsholm robotgräsklipparknivar, 12 stycken, för Ecovacs Goat
    Grimsholm
    Kniv GRIMSHOLM Ecovacs Goat 12st
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 79,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 6,66 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grimsholm robotgräsklipparknivar, 36 stycken, för Husqvarna Automower och Gardena
    Grimsholm green
    Kniv GRIMSHOLM för Husqvarna/Gardena 36st
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Svetstråd på spole
    Gardena
    Begränsningskabel GARDENA för robotgräsklippare 50m
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 7,98 kr per m
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Bosch smörjspray för häcksaxar, gräs- och busksaxar, Keo, 250 ml
    Bosch
    Skötselspray BOSCH AHS 250ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 13 Recensioner.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 476,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Gräsklipparblad
    Bosch
    Reservkniv BOSCH till Easy 36-550
    Genomsnittligt betyg: 4.6 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 248,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fiskars knivslipare med skåra
    FISKARS
    Batteri FISKARS Singel 12V 4Ah
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 10 Recensioner.
    pris — 899,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grimsholm Kabelspårare för installation av robotgräsklippare i förpackning
    Grimsholm green
    Signalkabeltestare GRIMSHOLM MS6812
    Genomsnittligt betyg: 3.4 av 5 stjärnor. 22 Recensioner.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grimsholm Rengöringsset för trädgårdsredskap med rengöringsborstar, rengöringsspray och förvaringsväska
    Grimsholm
    Skötselkit GRIMSHOLM för robotgräsklippare
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stihl Synthplus kedjeolja 1 liter flaska för motorsågar
    STIHL
    Sågkedjeolja STIHL SynthPlus 1L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 95,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grimsholm robotgräsklipparknivar, 12 stycken, lång livslängd, böjbara, rostfria
    Grimsholm
    Knivar GRIMSHOLM Mova 12-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 54,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 4,58 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Plog för jordbearbetning i trädgården
    Könner & Söhnen
    Plog KÖNNER & SÖHNEN enkelsidig för jordfräs KS SP2
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • 3M logotyp Kabelanslutning
    Gardena
    Skarvkopplingar och anslutningar GARDENA robotgräsklippare 6st
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Oregon tvåtaktsolja, 1 liters förpackning
    OREGON
    Motorolja OREGON 2-takt 1L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 115,00 kr per l
    Webbköp ej möjligtReservera & hämta
  • Oregon 4T-olja, 1,4 liters flaska för trädgårdsmaskiner
    OREGON
    Motorolja OREGON 4-takt
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 92,14 kr per l
    Webbköp ej möjligtReservera & hämta
  • Svart bindtråd på spole
    Gardena
    Begränsningskabel GARDENA för robotgräsklippare 150m
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 795,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 5,30 kr per m
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Grimsholm robotgräsklipparknivar, 12 stycken, för Segway Navimow
    Grimsholm
    Kniv GRIMSHOLM Segway Navimow 12st
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 6,66 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stihl laddare
    STIHL
    Laddare STIHL AL 101
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 425,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtReservera & hämta
  • DeWalt-logotyp på gul styrskenekoppling
    DeWalt
    Klippfösare DEWALT till häcksax 55cm
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • STIHL batteridriven gräskantstrimmer
    STIHL
    Teleskopskaft STIHL till HSA 26
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 645,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fixor by Nitor Röd etanol i 5 liters dunk, rödsprit för rengöring och som bränsle.
    Fixor by Nitor
    Röd etanol FIXOR BY NITOR 5L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 47,80 kr per l
    Webbköp ej möjligtReservera & hämta
  • Rund stålborste för borrmaskin, maximalt 4500 varv per minut, använd ögonskydd
    GLORIA Haus- und Gartengeräte
    Kantskärare GLORIA Cut+Brush 2-i-1
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hyvelhuvud med utbytbara skär för träbearbetning
    Skärvals för tystgående kompostkvarn FQ-ELH 2500, Mac 2500 ELH, Mac 2500 CH
    Genomsnittligt betyg: 4.4 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grimsholm robotgräsklipparknivar, 12 stycken, passar Worx, Kress, Grouw & Landxcape
    Grimsholm green
    Kniv GRIMSHOLM för Worx 12st
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 39,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Elektrisk gräskantstrimmer med teleskophandtag.
    Bosch
    Teleskopskaft BOSCH till Isio III
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 569,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stihl AK 10 batteri
    STIHL
    Batteri STIHL AK 10
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 932,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtReservera & hämta
  • Kniv för gräsklippare
    Makita
    Gräsklipparkniv MAKITA 191D41-2 380mm
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stihl Superclean rengöringsspray 300 ml
    STIHL
    Rengöringsmedel STIHL Superclean 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 663,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grimsholm signalkabel för robotgräsklipparinstallationer, 100 meters rulle
    Grimsholm green
    Signalkabel GRIMSHOLM Premium 100m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2,99 kr per m
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Batteri EINHELL Power X-Change 18V 2,0Ah
    Einhell
    Batteri EINHELL Power X-Change 18V 2,0Ah
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 125 Recensioner.
    pris — 419,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Segway Navimow knivar och skruvar för robotgräsklippare, 12 stycken
    Segway-Navimow
    Knivset SEGWAY Navimow 12-pack
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Metabo batteriladdare med ett 18 volts batteri
    Metabo
    Batteri METABO 4,0Ah Li 18V och laddare
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 1449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Snökedjor för hjulmontering
    Snökedjor AL-KO för Snowline 700E 15x6-5 till 15x8-6
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Stihl AK 20 batteri
    STIHL
    Batteri STIHL AK 20
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 1595,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtReservera & hämta
  • Stihl Multioil Bio universell olja, 50 millilitersflaska med doseringspip för smörjning och underhåll av motorsågar och trädgårdsredskap.
    STIHL
    Universalolja STIHL Multioil Bio 50ml
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 87,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populära varumärken inom kategorin "Tillbehör - trädgårdsmaskiner"

upp