Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-05 klockan 01:25. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Tillbehör - trädgårdsmaskiner

225 resultat
(226 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Grimsholm Green robotgräsklipparkniv av böjbart rostfritt stål, lämplig för Stihl och Viking RMI 400 och 500 serier
    Grimsholm green
    Kniv GRIMSHOLM för Stihl/Viking RMI 400/500 20cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mortelblandare av metall
    Könner & Söhnen
    Plog KÖNNER & SÖHNEN justerbar för jordfräs KS AD3
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grimsholm Green robotgräsklipparkniv 250 mm, ett blad och fyra skruvar
    Grimsholm green
    Kniv GRIMSHOLM för Stiga Autoclip 25cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Batteriladdare från AL-KO
    Laddare AL-KO för 40 V-batteri
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 595,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Snöblad med handtag för snöröjning
    STIGA
    Snöblad STIGA 107cm 84/98 för åkgräsklippare
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 6990,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Stålborste för montering på en borrmaskin
    GLORIA Haus- und Gartengeräte
    Nylonfogborste GLORIA tillbehör för Gloria MultiBrush och WeedBrush
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Gräsklipparkniv
    Bosch
    Reservkniv BOSCH för Rotak 37
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Ersättningsblad för skrapa med hål
    Einhell
    Knivar EINHELL för robotgräsklippare 12st
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Gräsklipparkniv
    Bosch
    Reservkniv BOSCH för Rotak 37 Li
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 10 Recensioner.
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Grimsholm robotgräsklipparkniv, 290 mm, förpackning
    Grimsholm green
    Kniv GRIMSHOLM för Stiga Autoclip, Techline, Wiper, Ambrogio 29cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Gräsklipparkniv med monteringstillbehör i transparent förpackning
    OREGON
    Gräsklipparkniv OREGON Gator Universal 18" 45,1cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 309,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grimsholm robotgräsklipparknivar, 12 stycken, för Dreame
    Grimsholm
    Kniv GRIMSHOLM Dreame 12st
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 5,83 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Gloria vertikalskärare med stålfjädrar
    GLORIA Haus- und Gartengeräte
    Vals för gräsluftning GLORIA reservdel för MultiBrush speedcontrol
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 409,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tändstift för förbränningsmotorer
    OREGON
    Tändstift OREGON Champion RCJ7Y Bosch WSR7F
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 34,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Flexibel utloppsrör för dunkar
    ASPEN
    Fyllningspip ASPEN bensindunk
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 13,98 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Oregon Premium Universalsprayburk 300 ml
    OREGON
    Spray OREGON Universal
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 299,67 kr per l
    Webbköp ej möjligtReservera & hämta
  • Grön installationskabel på rulle
    Einhell
    Begränsningskabel EINHELL 50m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 389,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Två hyvelstål av metall
    Atika
    Reservkniv ATIKA Biotec 2000
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Einhell uppsamlingskorg för gräsklippare
    Einhell
    Gräsuppsamlare EINHELL GC-ES/SA 1231/1
    Genomsnittligt betyg: 3.2 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 315,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Begränsningskabel på spole
    Begränsningskabel AL-KO 50m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Stihl AK 30 S Litiumjonbatteri
    STIHL
    Batteri STIHL AK 30 S
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 2105,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtReservera & hämta
  • Grimsholm robotgräsklipparknivar, 9 stycken, passar Stihl iMow 5, 6, 7 - EVO
    Grimsholm
    Kniv GRIMSHOLM STIHL iMow 5/6/7 EVO 9st
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 11,11 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kniv för gräsklippare
    Einhell
    Reservkniv EINHELL GE-CM 36/47 HW Li
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 319,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Trimmerkniv av metall
    Bosch
    Kniv BOSCH AdvancedRotak 650/660
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Blå 25 liters dunk med Aspen 4 alkylatbensin för fyrtaktsmotorer.
    ASPEN
    Alkylatbensin ASPEN 4T dunk 25L
    Genomsnittligt betyg: 4.6 av 5 stjärnor. 11 Recensioner.
    pris — 1093,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 43,72 kr per l
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Symbol för fästteknik
    Reservkniv för MER 1843 8495921 8495922
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Oregon kombinationsnyckel för motorsågar
    OREGON
    Kombinyckel OREGON 19x21
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 49,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Gardena Smart Irrigation Control bevattningsstyrning
    Gardena
    Zonavgränsare GARDENA ZoneProtect
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 795,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtReservera & hämta
  • Knivbalk för häcksax
    OREGON
    Gatorkniv OREGON Klippo 19"
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kniv för gräsklippare
    OREGON
    Gatorkniv OREGON 21" Klippo
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 235,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stihl Varioclean Eco rengöringsspray 500 ml
    STIHL
    Rengöringsmedel STIHL VarioClean Eco 500ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 378,00 kr per l
    Webbköp f.n. ej möjligtReservera & hämta
  • 1 liter tvåtaktsolja för motorsågar från Oregon
    OREGON
    Motorolja OREGON 2-takt
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 139,00 kr per l
    Webbköp ej möjligtReservera & hämta
  • Gräsklipparkniv
    Einhell
    Reservkniv EINHELL GE-EM 1233
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Oljesugpump med uppsamlingsbehållare och tratt för oljebyte
    for_q
    Oljebyteset FOR_Q
    Genomsnittligt betyg: 2.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Klippaggregat för gräsklippare
    Einhell
    Reservkniv EINHELL för gräsklippare GE-CM 18/30 Li 6855598
    Genomsnittligt betyg: 4.6 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • 100 ml flaska med tvåtaktsolja
    OREGON
    Motorolja OREGON 2-takt 100ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 44,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 449,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populära varumärken inom kategorin "Tillbehör - trädgårdsmaskiner"

upp